Nasi motocykliści dzieciom. To akcja Motokrew 2016!

Czytaj dalej
Fot. Teresa Jóźwiak
Teresa Juźko

Nasi motocykliści dzieciom. To akcja Motokrew 2016!

Teresa Juźko

W sobotę amatorzy jazdy na dwóch kółkach oddawali krew dla najmłodszych i zachęcali do tego także przybyłych na festyn mieszkańców.

Ryk silników i swąd palonej gumy... A wszystko, by pomóc chorym dzieciom!

Już o 9 przed ratuszem zaparkował specjalny autobus, w którym po wypełnieniu ankiety można było oddać swoją krew. Kolejka nie topniała aż do 15, czyli końca imprezy. Fani dwukołowych rumaków mieli na czym zawiesić oko. Liczebnie dopisali nie tylko motocykliści z formacji Black Eagles – organizatorzy akcji, ale i miłośnicy motoryzacji. Wokół ratusza przejechał nawet stary, żółty garbus! Stałym punktem imprezy był również pokaz pierwszej pomocy, a o godz. 13 odbyło się święcenie i parada motocykli.

– Uważam, że każda okazja jest dobra, by zachęcić ludzi do dobrych uczynków. A, że jestem dzisiaj akurat na miejscu i mogę pooglądać sobie piękne, dwukołowe maszyny, to jeszcze dodatkowy plus – mówi Marian Jaworski, mieszkaniec Żar, którego spotkaliśmy w kolejce darczyńców.

„Motokrew” to też świetna zabawa, więc nie mogło odbyć się bez występów zespołów rockowych z Żarskiego Domu Kultury. Były nimi Cryflyers, Orange Room, The Folkers i Riff.

Teresa Juźko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.