Aleksandra Sebald

Naprawa słupków jak walka z wiatrakami. W trzy tygodnie już dwa razy je poprawiali

Krzysztof Ziaja, przewodniczący osiedla apeluje do mieszkańców, żeby zgłaszali do niego takie problemy, jak np. wygięte słupki Fot. Aleksandra Sebald Krzysztof Ziaja, przewodniczący osiedla apeluje do mieszkańców, żeby zgłaszali do niego takie problemy, jak np. wygięte słupki
Aleksandra Sebald

Jerzy Czop skarży się, że bezskutecznie od dwóch miesięcy prosi Miejski Zarząd Dróg o naprawę słupków przy jednym ze skrzyżowań w mieście. Dyrektor Grzegorz Mirek wyjaśnia, że w tym miejscu dochodzi do wielu kolizji przez co niszczona jest infrastruktura drogowa.

Chodzi o skrzyżowanie ulicy Kochanowskiego z Paderewskiego. Na zakręcie stoją trzy słupki, które mają chronić pieszych poruszających się chodnikiem. Jerzy Czop, który mieszka w pobliżu skrzyżowania, od dwóch miesięcy prosi Miejski Zarząd Dróg, żeby ten naprawił wykrzywione słupki. Nic jednak nie załatwił, dlatego zwrócił się o interwencję do redakcji „Gazety Krakowskiej”.

Mówili, że naprawią

Zdaniem Jerzego Czopa, słupki zostały pokrzywione i zniszczone podczas kolizji samochodów, która miała miejsce ponad dwa miesiące temu. O tym fakcie poinformował jednego z pracowników MZD w Nowym Sączu, który odpowiada za nadzór nad inwestycjami drogowymi.

- Dzwoniłem w tej sprawie do urzędu kilka razy i za każdym razem mówiono mi to samo, że problemem się zajmą. Ale cały czas nic się nie dzieje - skarży się Jerzy Czop, mieszkaniec osiedla Kochanowskiego. - Drogowcy mieli sporo czasu, żeby naprawić słupki. Przecież to chyba nie kosztuje wiele.

O problemie nie wiedział natomiast nic Zarząd Osiedla Kochanowskiego, bo - jak się okazuje - nikt z mieszkańców tego nie zgłosił.

Czytaj więcej i dowiedz się:

  • jak długo słupki są w tak opłakanym stanie?
  • co o sprawie mówi Miejski Zarząd Dróg? 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Aleksandra Sebald

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.