Najważniejsze motoryzacyjne premiery co roku w Poznaniu. To targi, z których możemy być dumni

Czytaj dalej
Fot. Robert Woźniak
MW

Najważniejsze motoryzacyjne premiery co roku w Poznaniu. To targi, z których możemy być dumni

MW

Bywają nazywane „Małą Genewą” od największych tego typu targów na świecie. Poznań Motor Show to impreza, którą zdecydowanie Wielkopolska może się szczycić. Co roku na MTP pojawiają się najlepsze auta świata i głośne premiery.

Targi Poznań Motor Show goszczą w stolicy Wielkopolski od 1992 roku. I spokojnie można ocenić, że z roku na rok są coraz większe. Odbywająca się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich impreza to jedne z najbardziej prestiżowych i największych w Europie targów motoryzacyjnych. Przez wielu pasjonatów bywają nazywane „Małą Genewą”. Takie określenie bierze się od największych targów w branży motoryzacyjnej - Salon Genewa.

- Cieszy nas, że w tym roku znów okażemy się godni tego miana. Poparciem tego po raz kolejny będą premiery prezentowane na Poznań Motor Show

- mówił przed tegoroczną edycją Poznań Motor Show, Dariusz Wawrzyniak, dyrektor targów.

Wiele z prezentowanych w Poznaniu od 28 do 31 marca aut, można było zobaczyć dopiero po raz drugi w historii, bo ich pierwsza prezentacja odbyła się 5 marca, właśnie na Salon Genewa. Można więc powiedzieć, że poznańskie targi są najważniejszym tego typu wydarzeniem w Polsce. Co roku można na nich zobaczyć dziesiątki premier i samochodów koncepcyjnych.

Targi Motor Show Poznań odbywają się od lat 90. z roku na rok impreza jest coraz większa.
Robert Woźniak Targi Motor Show Poznań odbywają się od lat 90. z roku na rok impreza jest coraz większa.

Na targach podziwiamy też motocykle, kampery, przyczepy kempingowe i samochody ciężarowe. Skalę Poznań Motor Show w pełni oddają liczby. W czasie tegorocznej edycji targi zajmowały wszystkie 15 pawilonów na MTP oraz przestrzeń wokół nich.

Co roku przybywa też wystawców oraz premier. Edycja 2019 to 170 wystawców i 60 premier, a organizatorzy szacowali, że imprezę odwiedzi 150 tysięcy zwiedzających. W tym roku pośród nowości pojawił się choćby produkowany w fabryce Volkswagena we Wrześni kamper: Volkswagen California. Na marginesie - niedawno z linii montażowej zjechał 1000. egzemplarz tego auta, które od premiery cieszy się zainteresowaniem.

Sam Tomasz Tonder, rzecznik Volkswagen Gropup Polska przyznał, że koncernu na największych targach motoryzacyjnych w Polsce po prostu nie może zabraknąć. Wobec tego niemiecki gigant zaprezentował w Poznaniu nowy samochód koncepcyjny każdej marki w swoim portfolio: Audi, Seata, Skody czy Cupry.

Na Poznań Motor Show nie brakuje nigdy aut sportowych - w tym roku pokazano legendarne Porsche 911 w najświeższej wersji. Organizatorzy stawiają też na nowe trendy w motoryzacji, stąd coraz szersza dyskusja np. o autach zasilanych paliwami wodorowymi. A za debatą idą też premiery - choćby Hundaia Nexo.

A Poznań Motor Show to nie tylko premiery i pokazy, ale także imprezy towarzyszące. Co roku nowe i atrakcyjne, jak np. impreza motocyklowa Stunt Wars Poland. Na MTP nie brakuje też finałowych gali konkursowych oraz plebiscytowych.

Pamiętać trzeba, że Wielkopolska stoi nie tylko nowoczesną motoryzacją, ale też tą zabytkową. Od kilku lat, również na MTP organizowana jest impreza Retro Motor Show. Tam prezentowana jest największa w Polsce ekspozycja samochodów zabytkowych, klasycznych, youngtimerów oraz motocykli. Ostatnia taka podróż do przeszłości odbyła się pod koniec października.

Targi Motor Show Poznań odbywają się od lat 90. z roku na rok impreza jest coraz większa.
MW

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.