Na pewno dwóch naszych pojedzie na paraolimpiadę

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Marta Dudka

Na pewno dwóch naszych pojedzie na paraolimpiadę

Marta Dudka

34 zawodników niepełnosprawnych zdobyło medale na ważnych zawodach międzynarodowych i krajowych. „Start” podsumował swój rok.

Nasi paraolimpijczycy i członkowie Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start zostali odznaczeni na gali w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji za wybitne osiągnięcia na polach sportowych.

Prezes Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej Stanisław Szablewski wręczył złotą odznakę Danucie Tarnawskiej, prezesce stowarzyszenia. A także srebrną odznakę Januszowi Krulikowskiemu, wieloletniemu trenerowi sekcji piłki siatkowej „Startu”.

- Miniony rok przed olimpiadą był bardzo pomyślny dla zielonogórskiego „Startu”. 34 zawodników zdobywało medale na ważnych zawodach międzynarodowych i na Mistrzostwach Polski. Ogółem zawodnicy „Startu” zdobyli 55 medali uczestnicząc w 51 imprezach sportowych - opowiada z dumą o swoich podopiecznych Danuta Tarnawska.

Co podkreśla, prezeska stowarzyszenia, imprezy sportowe w 2015 roku były dobrym przygotowaniem i treningiem przed najważniejszym wyzwaniem, czyli Olimpiadą. Dwóch zawodników zakwalifikowało się do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, które będą w tym roku. Są to Piotr Grudzień w tenisie stołowym i Mateusz Surwiło w parakajakarstwie. Dwoje zawodników jeszcze będzie walczyć w tym roku o uzyskanie kwalifikacji: Kamila Kubas na mistrzostwach świata w parakajakarstwie i Marek Trykacz podczas zawodów kwalifikacyjnych podnoszenia ciężarów w Dubaju i Malezji.

Marta Dudka

Opiekuję się terenem gminy Świdnica, Nowogród Bobrz. i Czerwieńsk oraz terenem byłej gminy Zielona Góra.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.