Na czas ŚDM drony zostaną uziemione [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Rick Bowmer
Piotr Drabik

Na czas ŚDM drony zostaną uziemione [WIDEO]

Piotr Drabik

Bezpieczeństwo. Między 25 lipca a 1 sierpnia, na czas Światowych Dni Młodzieży, nad Krakowem ustanowiona zostanie strefa zakazu lotów. Nie będzie jednak dotyczyć m.in. ruchu rejsowych samolotów cywilnych.

Odpowiedni dokument w tej sprawie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych złożyło już do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, a ta w najbliższych dniach opublikuje dokładne dane dotyczące obostrzeń w ruchu lotniczym podczas ŚDM, jak i lipcowego szczytu NATO w Warszawie.


Autor: Joanna Urbaniec

Najrozleglejsza strefa zakazu lotów obejmie Kraków i dość dalekie okolice. Sięgnie aż 100 km od centrum miasta. Czasowych ograniczeń w ruchu powietrznym należy się także spodziewać w pozostałych miejscach, w których planowane są spotkania z papieżem Franciszkiem, m.in. w Częstochowie.

- Zakazy dotyczą głównie przelotów rekreacyjnych, a nie rejsowych lotów na Balice czy Okęcie - wyjaśnia Mikołaj Karpiński z PAŻP.

Podczas ŚDM nie będzie wolno nad Krakowem czy Brzegami latać dronami. - Każde złamanie zakazu oznacza co najmniej konfiskatę sprzętu, a w przypadku firm komercyjnych z licencjami sprawa może trafić do prokuratury - ostrzega Artur Książek, instruktor operatorów dronów.

Piotr Drabik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.