Joanna Kreżelewska

Muzyczne propozycje. Szykuje się Paleta gatunków, będzie wielu wykonawców

Niektórzy dziennikarze określają muzykę zespołu Mikromusic jako avant pop lub art pop. Fot. Polskapress Niektórzy dziennikarze określają muzykę zespołu Mikromusic jako avant pop lub art pop.
Joanna Kreżelewska

Jak najlepiej zacząć 2019 rok? W odpowiedni nastrój zawsze wprowadzi nas dobra muzyka. A propozycji jest sporo.

Z humorem

W poniedziałek, 21 stycznia o godz. 20 w sali widowiskowej Centrum Kultury 105 rozpocznie się recital Kabaretowy Artura Andrusa z towarzyszeniem zespołu muzycznego. Bilety w cenie 85 zł dostępne są w kasie CK105 i na stronie KupBilecik.pl.

Artur Andrus to artysta wszechstronny. Można go nie tylko usłyszeć w radiu i na płytach, zobaczyć na scenie i w telewizji, ale też „przeczytać”. W marcu 2012 r. wydał autorski album „Myśliwiecka”, który po niespełna dziewięciu miesiącach od premiery uzyskał status Podwójnie Platynowej Płyty. Kolejne krążki to „Piłem w Spale... I co dalej” - zapis koncertu Andrusa i jego gości, „Cyniczne córy Zurychu” z 2015 r., wreszcie album „Sokratesa 18” z kwietnia 2018 r.

Mikromusic

„Bezwładnie”, „Dom”, „Takiego chłopaka”, „Tak mi się nie chce” - piosenki wrocławskiej grupy od kilkunastu lat elektryzują fanów ambitniejszych brzmień. Mikromusic znów zagra w Koszalinie - w środę, 13 lutego, o godz. 19.30 w Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Bilety w cenach od 59 do 69 zł, do nabycia w kasie CK105, na www.ck105.koszalin.pl i www.kupbilecik.pl.

Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Sam zespół określa ją po prostu jako... Mikromusic. A grają od 2002 roku, kiedy zjawiskowa wokalistka Natalia Grosiak zaprosiła do współpracy grającego na gitarze Rafała Korbaczyńskiego. Oglądalność teledysków Mikromusic na YouTube sięga kilkudziesięciu milionów. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują zespół w gronie najbardziej popularnych w Polsce.

Wkrótce

W Koszalinie zainaugurowana zostanie trzecia odsłona cyklu Koncertów Muzyki Filmowej - 14 lutego w hali widowiskowo-sportowej największe światowe hity muzyki filmowej wykonają: Justyna Steczkowska, Kasia Cerekwicka, Agata Nizińska, Kasia Moś, Tomasz „Tomson” Lach, Sławek Uniatowski, Grzegorz Hyży, Łukasz Zagrobelny, Natalia Kukulska. Bilety w cenach 99 - 249 zł do nabycia w kasach hali oraz na kupbilecik.pl.

8 marca o godz. 20 w CK105 John Porter zagra solo (bilety: 50 zł), a 31 marca możecie wybrać się na koncert Starego Dobrego Małżeństwa (bilety: 60 zł).

21 marca o godz. 20.30 w Filharmonii Koszalińskiej usłyszycie drugą część projektu „Symphonica” Filharmonii Futura. Złożą się na nią polskie kultowe utwory z lat 80. w wykonaniu Małgorzaty Ostrowskiej, Damiana Ukeje, Ernesta Staniaszka i Sylwii Lorens. Bilety w cenach 89-149 są do kupienia w kasie biletowej Filharmonii, redakcji „Głosu” i na www.kupbilecik.pl.

Joanna Kreżelewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.