Młodzież z całego świata opanowała Kraków. Śpiewy i tańce trwają od samego rana do późnego wieczora

Czytaj dalej
Piotr Tymczak

Młodzież z całego świata opanowała Kraków. Śpiewy i tańce trwają od samego rana do późnego wieczora

Piotr Tymczak

Mija rok od Światowych Dni Młodzieży. Wspominamy jak wówczas wyglądał i co działo się w Krakowie. W pierwszym dniu ŚDM na ulicach miasta zapanowała niesamowita, niepowtarzalna atmosfera. Zobaczcie zdjęcia.

Od samego rana ulice Krakowa wypełniły się młodymi osobami z całego świata, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży.

Uczestnicy ŚDM wyruszyli w miasto, aby zobaczyć Wawel, Rynek Główny, Stare Miasto. Zwiedzali krakowskie kościoły.

Autor: Piotr Tymczak

Na Rynku Głównym, pomnik Adama Mickiewicza był opleciony przez młodzież z wielu krajów, którzy śpiewali w różnych językach. Wielu z pielgrzymów chciało się też sfotografować z polskimi żołnierzami i z wojskowymi pojazdami w tle.

Młodzież goszcząca w Krakowie za miejsce odpoczynku chętnie wybierała Planty Krakowskie. Wielu pielgrzymów odpoczywało tam na trawie.

Piotr Tymczak

W Dzienniku Polskim pracuję pod ponad 20 lat.Piszę o sprawach miejskich związanych z Krakowem oraz o sporcie. Zajmuję się m.in. inwestycjami, komunikacją, samorządem. 


Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od początku moim marzeniem była praca w redakcji gazety. Spełniłem je przychodząc do redkacji Dziennika Polskiego i łącząc w niej pracę do działów miejskiego i sportowego.


Praca dziennikarska od lat zajmuje większość mojego czasu. W wolnych chwilach lubię czytać prasę i książki, oglądać mecze piłkarskie, spacerować po Krakowie, biegać i pływać. Interesuję się polityką, gospodarką, motoryzacją i sportem. Moim hobby jest moje ukochane miasto Kraków, jego historia i szukanie rozwiązań miejskich problemów, tak by wszytkim pod Wawelem żyło się lepiej. 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.