Katarzyna Piojda

Młoda bydgoszczanka: - Siostra powiadomiła policję, że rodzice są pijani

- Siostra powiadomiła policję, że rodzice są pijani, a nami się nie zajmują. Parę godzin później byliśmy już w domu dziecka - wspomina Olaf z placówki Fot. Dariusz Bloch - Siostra powiadomiła policję, że rodzice są pijani, a nami się nie zajmują. Parę godzin później byliśmy już w domu dziecka - wspomina Olaf z placówki opiekuńczo-wychowawczej. W niej spędzi też Wielkanoc.
Katarzyna Piojda

- Siostra powiadomiła policję, że rodzice są pijani, a nami się nie zajmują. Parę godzin później byliśmy już w domu dziecka - wspomina Olaf z placówki opiekuńczo-wychowawczej. W niej spędzi też Wielkanoc.

Duże, bo połączone z dwóch, mieszkanie na najwyższym piętrze w nowym bloku. W Nowym Fordonie w Bydgoszczy.

Jak wchodzisz, to nawet nie wiesz, że to nietypowe miejsce. Mieszkanie usamodzielnienia. Mieszka tutaj dziewięć osób. Są to wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych. Ciocia, czyli pracownica placówki, jest zawsze z nimi, bo opiekunek jest kilka, pracują na zmiany.

Święta tradycyjnie z dziećmi, ale bez ich rodziców. Zaglądamy do wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych z Bydgoszczy.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.