Mizerna koalicja PO i Nowoczesnej, Nie wiadomo, gdzie zadziała

Czytaj dalej
Grzegorz Skowron

Mizerna koalicja PO i Nowoczesnej, Nie wiadomo, gdzie zadziała

Grzegorz Skowron

W Małopolsce dwie największe partie opozycyjne wystawią wspólne listy w wyborach do sejmiku. I może gdzieś jeszcze. W Krakowie Nowoczesna wystawiła własnego kandydata na prezydenta, co może zniweczyć plany o koalicji z PO.

„Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska” - pod takim szyldem dwie największe partie opozycyjne wystartują wspólnie w jesiennych wyborach samorządowych. Ale nie wszędzie. Można nawet zawyrokować, że to będą raczej wyjątkowe przypadki. W województwie małopolskim Koalicja Obywatelska zafunkcjonuje w wyborach do sejmiku, na razie nie wiadomo, czy gdzieś jeszcze.

Wszystko zależy od prezydenta

W Krakowie losy wspólnych list PO i Nowoczesnej zależą od prezydenta Jacka Majchrowskiego. Jak obecny gospodarz miasta uzna, że ma dość rządzenia miastem i nie będzie ubiegał się o piątą kadencję, szanse Koalicji Obywatelskiej na zaistnienie w wyborach do Rady Miasta rosną. I to bardzo.

Jeśli jednak prezydent Majchrowski wystartuje w wyborach, Platforma będzie chciała go poprzeć i w konsekwencji może zostawić Nowoczesną. Ale stawia prezydentowi warunek. - Musimy razem z jego komitetem mieć wspólne listy kandydatów do rady - mówi Aleksander Miszalski, szef PO w Małopolsce. - Trudno mi sobie wyobrazić, że mamy listy kandydatów na radnych, a popierany przez nas kandydat ma osobne listy. W takiej sytuacji od razu tracimy, bo w żadnej debacie nie ma naszego kandydata na prezydenta - tłumaczy Miszalski.

Czytaj więcej i dowiedz się kto został kandydatem Nowoczesnej oraz kto może zostać kandydatem Platformy Obywatelskiej. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Grzegorz Skowron

Dziennikarz Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, zajmujący się polityką, samorządem w Krakowie i Małopolsce, funduszami europejskimi i budownictwem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.