Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński: "Chcemy odkupić Polskie Nagrania. To nasze muzyczne dziedzictwo"

Czytaj dalej
Fot. Przemyslaw Swiderski
Łukasz Gazur

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński: "Chcemy odkupić Polskie Nagrania. To nasze muzyczne dziedzictwo"

Łukasz Gazur

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński tłumaczy, że ponad 40 tys. nagrań największych gwiazd polskiej muzyki trafiło wraz z firmą płytową Polskie Nagrania do Warner Music Poland. Teraz minister kultury chce je odkupić

W 2015 roku Polskie Nagrania (wówczas w stanie upadłości) zmieniała właściciela za 8,1 mln zł. Ale prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego, zaznacza, że doskonale zdaje sobie sprawę, iż teraz kosztować może więcej – choćby ze względu na to, że Warner Music Poland wydało 2-3 mln zł na uporządkowanie archiwów, kwestie praw autorskich, reedycje niektórych płyt. – Ale te sumy warto wydać, gdyż polska muzyka to nasze wielkie dziedzictwo, które trzeba zabezpieczyć – tłumaczy.

I dodaje, że choć obecne kierownictwo polskiego oddziału opiekuje się tym zbiorem właściwie, to nigdy nie ma gwarancji, jaka będzie przyszłość. – Jak to z firmami prywatnymi bywa, wszystko może się zmienić, może przyjść nowy dyrektor, coś sprzedać. Swoje rodowe klejnoty powinniśmy trzymać – mówi prof. Gliński.

Czytaj więcej:

  • Kto ma wątpliwości do takiej transakcji?
  • Jaką muzykę można znaleźć w zbiorach fonograficznych Polskich Nagrań?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Łukasz Gazur

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.