Miłość w czasach pandemii. - Napisałam o niej książkę - mówi Ewa Rokoszyńska z Jarosławia

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Kamil Jaworski

Miłość w czasach pandemii. - Napisałam o niej książkę - mówi Ewa Rokoszyńska z Jarosławia

Kamil Jaworski

To opowieść o tym, jak przypadkowe spotkanie dwojga ludzi może zmienić ich życie mówi o swojej książce „Miłość w czasach epidemii” Ewa Rokoszyńska, jarosławianka.

Autorka od maja 2018 roku kieruje Urzędem Stanu Cywilnego w Jarosławiu, wcześniej była zastępczynią kierowniczki USC. Do jej obowiązków należy między innymi udzielanie ślubów cywilnych. Skąd pomysł, by urzędnik i mistrz ślubnych ceremonii napisał książkę? - Przez lockdown okazało się, że wszystkie weekendy i wieczory są całkiem inne, wolne. Nie możemy się spotykać, wyjeżdżać, żyć tak, jak dawniej. Znalazł się czas. Jestem też w takim momencie, kiedy dzieci nie są już małe, nie ma tylu obowiązków, co wcześniej. Okazało się, że to jest moment, w którym może uda mi się spełnić jedno z moich największych marzeń i napiszę książkę. Okoliczności mojego życia i czas, który nas zatrzymał, stały się bodźcem do tego, by zacząć ją pisać – opowiada.

Nie przeoczyć czegoś ważnego

Powieść jest o tym, że w życiu trzeba być uważnym, żeby nie przeoczyć czegoś ważnego, często przypadkowego, oraz o tym, że czasem potrzeba nam spojrzenia na życie z nieco innej, niż nasza, perspektywy. Dzięki temu możemy dostrzec coś, czego do tej pory nie zauważaliśmy. - Jest to historia miłości dwojga ludzi. Opowiada także o tym, jak miejsca i ludzie mogą kształtować nasze relacje, jak możemy zmienić choć trochę postrzeganie świata, ludzi, takiej zwykłej codzienności, pod wpływem drugiej osoby – mówi Ewa Rokoszyńska.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Kamil Jaworski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.