Miliony na pomoc potrzebującym

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Kozakiewicz
Grzegorz Kozakiewicz

Miliony na pomoc potrzebującym

Grzegorz Kozakiewicz

Rada powiatu żarskiego uchwali dziś (30 sierpnia) „Program Aktywności Lokalnej na lata 2016 - 2020” Dokument pozwoli wdrożyć projekty pomocowe

- Czekamy na podpisanie umowy. Nasz wniosek o wsparcie został rozpatrzony pozytywnie. Przyznano nam trzy miliony dofinansowania. By je wydać, powiat musi mieć uchwalony program, który będzie podstawą działania - tłumaczy Justyna Przedaszek, szefowa PCPR.

Projekt realizowany będzie przez najbliższe trzy lata. Dotyczy aktywizacji zawodowej i integracji społecznej grup wykluczonych, a więc bezrobotnych, niepełnosprawnych, wychowanków domów dziecka. Przyznane środki pozwolą na objęcie kompleksowymi działaniami nie tylko uczestników projektu, ale też ich rodziny, najbliższych krewnych.

- Chcemy, by te osoby wyszły na rynek pracy, by uczestniczyły w jak największej ilości kursów, szkoleń. Mamy w planie organizowanie grup wsparcia, zarówno edukacyjnych, jak i zdrowotnych. Myślimy o turnusach rehabilitacyjnych. Chcemy wspierać integrację naszych podopiecznych, choćby poprzez imprezy typu Mikołajki, czy Andrzejki.

Jak przyznaje J. Przedaszek, wybór uczestników programu oparty był przede wszystkim na ocenie szans ich aktywizacji zawodowej. Centrum nie zależy na osobach nastawionych wyłącznie na pobieranie świadczeń. - Nie bierzemy nikogo z łapanki. Chcemy, by były to osoby, które chcą coś zmienić w swoim życiu - deklaruje dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Autor: Grzegorz Kozakiewicz

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.