Jan Szczutkowski

Milionerzy w Inowrocławiu. Rekordzista zarobił ponad 9,6 mln zł

Milionerzy w Inowrocławiu. Rekordzista zarobił ponad 9,6 mln zł Fot. Archiwum Polska Press
Jan Szczutkowski

Dobra koniunktura gospodarcza nie przyczyniła się do wzrostu liczby milionerów w powiecie inowrocławskim. Z ostatnich zeznań podatkowych wynika, że siedmiocyfrowym dochodem pochwaliło się 67 osób, o sześć mniej w stosunku do poprzedniego rozliczenia z fiskusem.

Mocno rosnąca gospodarka w ostatnich latach w Polsce wpłynęła na coraz większą liczbę osób, których roczne dochody przekroczyły milion złotych. Taka sytuacja miała też miejsce w woj. kujawsko-pomorskim. 1131 podatników wykazało milionowe dochody, czyli o 267 więcej niż poprzednio. Natomiast w powiecie inowrocławskim nie przybyło mieszkańców o najwyższych dochodach. Z ostatnich zeznań podatkowych, złożonych w zeszłym roku w Urzędzie Skarbowym w Inowrocławiu, wynika, że nastąpił spadek z 73 do 67.

Przedsiębiorcy dominują

Największą grupę wśród krezusów stanowili przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą, opodatkowaną m.in. 19-procentowym podatkiem liniowym. "Skarbówka" - co oczywiste - nie zdradza nazwisk milionerów. Natomiast poinformowała nas tylko, że rekordzista zarobił ponad 9,6 mln zł. Kolejni przedsiębiorcy osiągnęli dochody w wysokości przeszło 7,7 i 5,6 mln zł. Zatem nie przekroczony został rekordowy dochód z 2016 r., który wyniósł 11,1 mln zł.

A jak na tym tle przedstawiają się zarobki większości zatrudnionych w Inowrocławskiem? Czytaj w dalszej części artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Jan Szczutkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.