Mieszkaniec Przemyśla twierdzi, że radny Marcin Kowalski groził mu i złożył doniesienie do prokuratury. Radny zaprzecza [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

Mieszkaniec Przemyśla twierdzi, że radny Marcin Kowalski groził mu i złożył doniesienie do prokuratury. Radny zaprzecza [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal

Mieszkaniec Przemyśla złożył do prokuratory doniesienie o popełnienie przestępstwa przez radnego miejskiego Marcina Kowalskiego i chce, aby go ścigano karnie. Podczas konferencji prasowej radny zaprzeczył. - To my, od początku kadencji, jesteśmy stale pomawiani i szykanowani - twierdzi.

To kolejne echa nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu z 6 czerwca, w której trakcie zmieniona została przewodnicząca i wiceprzewodniczący rady oraz szefowie prawie wszystkich komisji Rady Miejskiej. Władzę w radzie straciła koalicji Wspólnie dla Przemyśla (dawny Kukiz'15) i Koalicji Obywatelskiej. a zdobyły ją kluby Prawa i Sprawiedliwości, Regii Civitas oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Sesja miała burzliwy przebieg, wielokrotnie ją przerywano.

Jeden z mieszkańców Przemyśla, dzisiaj osoba prywatna, ale podczas ostatniej kampanii wyborczej sztabowiec PiS, złożył doniesienie do prokuratury na radnego Marcina Kowalskiego (Wspólnie dla Przemyśla). Twierdzi w nim, że radny podczas sesji kierował wobec niego groźby karalne, a nawet próbował "fizycznego ataku". Mieszkaniec zwrócił się również o przydzielenie ochrony policyjnej.

Jak sprawdziliśmy, takie doniesienie faktycznie trafiło do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Nie ma jeszcze decyzji o wszczęciu lub nie postępowania.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.