Bogumił Storch

Mieszkańcy przepędzili z Choczni modelarzy. Pasjonaci: my tam nie lataliśmy nad domami

Pasjonaci na pole należące do jednego z kolegów zwozili modele i tam je puszczali. Twierdzą, że nie latali nimi nad budynkami Fot. z archiwum Lesława Maślanki Pasjonaci na pole należące do jednego z kolegów zwozili modele i tam je puszczali. Twierdzą, że nie latali nimi nad budynkami
Bogumił Storch

Modelarze musieli wynieść się z pola na którym organizowali swoje zjazdy po tym, jak ponad 40 mieszkańców wsi złożyło na nich skargę dzielnicowemu. Przekonują, że nie robili nic złego i nikomu tutaj nie przeszkadzali, a sami byli zaczepiani przez nietrzeźwe osoby.

Lokalni pasjonaci modelarstwa od kilku lat spotykali się na polu w Choczni koło Wadowic udostępnionym im przez rolnika, a zarazem jednego z kolegów. Sam dbali o wygląd miejsca.

- Kosiliśmy trawę, sprzątaliśmy po zorganizowanych zjazdach, nie zakłócaliśmy w żaden sposób porządku. Zabudowania są co najmniej 300 metrów od tego gruntu - zaznacza Lesław Maślanka, jeden z modelarzy.

On i inni pasjonaci mogli tam testować swoje modele do woli bez obawy, że jak coś się niespodziewanie zepsuje, to cenny i ciężki sprzęt wpadnie komuś do ogródka i coś zniszczy na cudzej posesji.

Modelarze z całego powiatu wadowickiego i sąsiednich zjeżdżali się tu całymi rodzinami, bo tworzenie modeli samolotów i sterowanie nimi to frajda i dla starszych i dla najmłodszych.

- Zawsze była miła, rodzinna atmosfera, beż żadnych wyskoków i rozrób. Bardzo długo nikomu to nie przeszkadzało - mówi modelarz.

Czytaj więcej:

  • Dlaczego modelarze podpadli mieszkańcom Choczni?
  • Wadowicka policja postanowiła zająć się tą nietypową sprawą

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bogumił Storch

Reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.