Mieszkający w Krośnie obywatel USA stanie przed sądem. Jest oskarżony o usiłowanie podpalenia domu i znęcanie się nad żoną i teściową

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Ewa Gorczyca

Mieszkający w Krośnie obywatel USA stanie przed sądem. Jest oskarżony o usiłowanie podpalenia domu i znęcanie się nad żoną i teściową

Ewa Gorczyca

Cztery zarzuty postawiła Prokuratura Rejonowa w Krośnie 67-letniemu Amerykaninowi. Miał przez kilka lat znęcać się nad bliskimi i grozić im. Przełomowy okazał się dzień, gdy mężczyzna próbował spalić dom, w którym mieszkał z żoną i teściami. Awantura skończyła się wezwaniem policji.

Kulminacja tego, co działo się w domu rodziny, nastąpiła 9 września. Dyskusja pomiędzy małżonkami przerodziła się w ostrą kłótnię. Mężczyzna - jak ustaliła później prokuratura w Krośnie - nie ograniczył się do przemocy i gróźb. Wziął też do ręki kuchenny nóż.

Ucierpiała nie tylko żona 67-latka. Także teściowa, którą słysząc krzyki przyszła zobaczyć co się dzieje i interweniowała w obronie córki. Na szczęście obrażenia, których doznała okazały się niegroźne.

Jednak 67-latek się nie uspokoił.

- Na palniku gazowym podpalił kawałki papieru toaletowego. Wcześniej rozlewał po mieszkaniu podpałkę do grilla. Podpalone papiery rzucał między innymi na sofę

- relacjonuje Sławomir Merkwa, zastępca prokuratora rejonowego w Krośnie.

Krośnieńska prokuratura w czasie prowadzonego śledztwa powołała biegłego do spraw pożarnictwa. Wydał on opinię, w której stwierdził, że istniało realne zagrożenie sprowadzenia pożaru.

- Zdaniem biegłego, siedzisko sofy mogło się zapalić, mogła się zapalić także wisząca przy niej firanka - mówi prokurator Sławomir Merkwa.

Kobiety ugasiły ogień, ale zaalarmowały służby. Na miejsce przyjechała straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe. 67-latek został zatrzymany a sąd uznał, że są przesłanki do tymczasowego aresztowania mężczyzny.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.