Międzynarodowe Targi Poznańskie chcą sprzedać swój teren. Mieszkańcy kamienicy przy ul. Matejki boją się o swoją przyszłość

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Norbert Kowalski

Międzynarodowe Targi Poznańskie chcą sprzedać swój teren. Mieszkańcy kamienicy przy ul. Matejki boją się o swoją przyszłość

Norbert Kowalski

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Matejki 63 w Poznaniu obawiają się o swoją przyszłość. Kamienica znajduje się na terenie, który należy do Międzynarodowych Targów Poznańskich. Te jednak planują go sprzedać. Lokatorzy kamienicy nie ukrywają, że nie wiedzą, co się z nimi stanie po ewentualnej sprzedaży terenu i budynku.

– Martwimy się o naszą przyszłość tym bardziej, że nikt nam nic nie mówi. Nie jesteśmy o niczym informowani. Mogę mieszkać wszędzie, ale chciałbym wiedzieć na czym stoję. A na razie nie wiem nic

– opowiada pan Michał, jeden z lokatorów kamienicy przy ul. Matejki 63.

Budynek znajduje się na terenie, który należy do Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ale jednocześnie jest to teren, który MTP planują sprzedać.

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że władze MTP chcą sprzedać 6,5 hektara gruntu między ulicami Grunwaldzką, Matejki a Ułańską. Szacuje się, że teren jest wart 50-70 mln zł. Miałoby tam powstać nowe osiedle.

Lokatorzy kamienicy przy ul. Matejki 63 obawiają się o swoją przyszłość
Łukasz Gdak Lokatorzy kamienicy przy ul. Matejki 63 obawiają się o swoją przyszłość

Między ulicami Matejki, Grunwaldzką i Ułańską w tej chwili działa wielki parking, który nie jest w pełni wykorzystywany, stoi tam pięć niskich budynków mieszkalnych z czerwonej cegły - dwa przy ulicy Matejki i trzy od ulicy Grunwaldzkiej. Od kilku lat od strony ulicy Matejki działa też sklep Biedronka.

To właśnie mieszkańcy jednej z kamienic przy ul. Matejki zgłosili się do nas z obawami o swoją przyszłość. W budynku mieszka prawie 20 rodzin. Jak słyszymy, o planach sprzedaży terenu, na którym znajduje się budynek, dowiedzieli się pod koniec ubiegłego roku z doniesień medialnych.

– Nikt nas o tym nie poinformował wcześniej. Gdyby nie media o niczym byśmy nie wiedzieli

– mówi pan Michał.

W dalszej części artykułu:

  • Jak sprawę komentują Międzynarodowe Targi Poznańskie?
  • Co mieszkańcom obiecał prezydent Jacek Jaśkowiak?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Norbert Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.