Maturzystka z „trójki” została Miss Polonia woj. łódzkiego!

Czytaj dalej
Piotr Jach

Maturzystka z „trójki” została Miss Polonia woj. łódzkiego!

Piotr Jach

Tegoroczna maturzystka, Roksana Karolak z Łodzi, zdobyła tytuł Miss Polonia Województwa Łódzkiego. Roksana ma 174 cm wzrostu i wymiary 82-63-89. Jest absolwentką III LO w Łodzi. Chce studiować prawo albo dziennikarstwo.

Dwunasta już gala wyborów najpiękniejszej mieszkanki regionu odbyła się w piątek wieczorem w Manufakturze. O koronę ubiegało się 17 kandydatek: osiem z Łodzi, a pozostałe z Bełchatowa, Konstantynowa Łódzkiego, Ozorkowa, Tuszyna, Opoczna, Pabianic, Głowna i dwie z Kutna. Dziewczyny prezentowały się na wybiegu aż sześciokrotnie. Trudno było przy tym nie ulec złudzeniu, że to nie konkurs piękności, lecz pokaz mody, bowiem większość strojów wyszła spod igły projektantów. Pretendentkom do korony swoje kolekcje udostępnili: Marta Kuszyńska, Jarosław Ewert oraz nagrodzona niedawno we Włoszech Patrycja Pleśniak, która w 2011 r. sama uczestniczyła w łódzkich wyborach Miss Polonia.

Stawka kandydatek szybko topniała. Po trzech prezentacjach wybrano najpiękniejszą dziesiątkę, a po piątej - czołową piątkę. Właśnie tym pięciu wybrankom przyszło się zmierzyć z najtrudniejszym zadaniem wieczoru - rozmową. Prowadzący galę Mateusz Hładki po kolei wciągał dziewczęta w dyskusję na temat stereotypów dotyczących uczestniczek konkursów piękności. Zadaniem kandydatek było obalenie mitów o misskach kochających pokój na świecie, konie, naturę i niewiele sobą reprezentujących. Dziewczęta wyszły z tej próby obronną ręką.

Ostateczny werdykt jury, w którym zasiadała m.in. Izabela Krzan, Miss Polonia 2016, okazał się szczęśliwy dla Roksany Karolak, która właśnie zdała maturę i zamierza dostać się na wymarzone prawo lub - gdyby to się nie udało - dziennikarstwo.

Tytuł I wicemiss przypadł Karolinie Połetek z Tuszyna, zaś II wicemiss została Nela Serwacińska z Łodzi.

W przerwach między pokazami wystąpiły Karolina Artymowicz, finalistka ostatniej edycji „Idola”, oraz Sarsa, która zaśpiewała m.in. swój przebój „Naucz mnie”.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.