Mateusz dobrze znosi chemioterapię. Pomóżmy mu w powrocie do zdrowia

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Renata Kudeł [email protected]

Mateusz dobrze znosi chemioterapię. Pomóżmy mu w powrocie do zdrowia

Renata Kudeł [email protected]

Dla 15-latka z Niszczew leczenie jest teraz najważniejsze. Ma ostrą białaczkę limfoblastyczną. Rodzinie pomaga Fundacja Humanitarna.

- Na święta Wielkiej Nocy mieliśmy w domu cieplutko - mówi Justyna Górzyńska, mama Mateusza, który w lutym tego roku zachorował na białaczkę. Właśnie na święta wyszli ze szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy, gdzie leczony jest Mateusz, na przepustkę. Na kilka dni.

W domu w Niszczewach, choćby mama dbała nie wiadomo jak o czystość - jest grzyb. I zimno. Mieszkanie wynajmują w dawnych pomieszczeniach biurowych SKR. Kilkuosobowa rodzina - oprócz Mateusza jest jeszcze 20-letni Rafał z porażeniem mózgowym, na wózku inwalidzkim, oraz średni brat, nastolatek - dzięki pomocy Fundacji Humanitarnej z Włocławka otrzymała tonę węgla. Przyznano im także pomoc w formie żywności do kupienia w miejscowym sklepie spożywczym. - Nigdy nie prosiliśmy o pomoc, choć mąż nie pracuje, a ja muszę zajmować się Rafałem - mówi pani Justyna. - Teraz jednak stanęliśmy przed murem. Choroba Mateusza spadła na nas jak bomba.

Gdy okazało się, że Mateusz zachorował, rodzina otrzymała pomoc finansową z gminy. - Mamy już też orzeczenie o niepełnosprawności - mówi pani Justyna. - Najtrudniej jest z dojazdem z Niszczew do Bydgoszczy i z powrotem - przyznaje kobieta. - Ostatnio skorzystaliśmy z uprzejmości ojca jednego z chorych dzieci. Częściej wynajmujemy auto, prosząc o pomoc kogoś ze znajomych. Oczywiście zwracamy koszty paliwa...

Mateusz, jak mówi mama, będąca z nim w szpitalu, dobrze znosi chemioterapię.

- To już kolejny jej blok. Ma problemy z krzepliwością, ale jestem dobrej myśli. Walczymy z chorobą, nie poddamy się tak łatwo.

Mateusz, a także jego brat Rafał, jeżdżący na wózku inwalidzkim, zostali objęci pomocą fundacji Kawałek Nieba. Można ich wesprzeć za jej pośrednictwem, dokonując wpłaty na konto: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”, Bank BZ WBK, 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem: „516 pomoc w leczeniu Mateusza i Rafała Górzyńskich”. Aby przekazać 1 proc. podatku dla Mateusza i Rafała, należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243, a w rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy” wpisać „516 pomoc dla Mateusza i Rafała Górzyńskich”.

Renata Kudeł [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.