Masz pomysł? Zgłoś się po 5 tys. zł!

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Leszek Kalinowski

Masz pomysł? Zgłoś się po 5 tys. zł!

Leszek Kalinowski

O tym, czym jest program „Trampolina”, rozmawiamy z Romualdem Malinowskim, prezesem Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych.

Już po raz trzeci będziemy mogli odbić się od „Trampoliny”?
Wnioski można składać już od poniedziałku. To kolejna szansa dla ludzi z inicjatywą z małych środowisk, którzy mają ciekawe pomysły na oddolne inicjatywy, ale brakuje im pieniędzy na ich sfinansowanie. Rusza III edycja programu pn. „Trampolina - regionalny program wspierania inicjatyw obywatelskich”.

Kto może się starać o dotacje?
Zapraszamy przedstawicieli młodych organizacji pozarządowych ze stażem krótszym niż półtora roku od zarejestrowania w KRS oraz grup nieformalnych i samopomocowych. Wystarczy, że zbiorą się co najmniej trzy pełnoletnie osoby, mające ciekawy pomysł i już mogą się starać o wsparcie w wysokości do pięciu tysięcy złotych. Wnioski na realizację projektów w całym województwie można składać od 1 lutego do 2 marca. Obecnie do rozdysponowania mamy 315 tysięcy złotych.

Duże jest zainteresowanie „Trampoliną”?
Zainteresowanie „Trampoliną” rośnie z edycji na edycję. W zeszłym roku złożono 240 wniosków o dofinansowanie, wsparcie dostały 73 projekty.

A jeśli ktoś nie potrafi wypełnić wniosku?
Pomożemy. Organizujemy spotkania, podczas których omawiamy m. in: regulamin projektu, tryb ubiegania się o mikrodotację, przygotowanie wniosku wraz z załącznikami. Pierwsze z cyklu spotkań już za nami.

Kiedy i gdzie odbędą się następne w naszym regionie?
W poniedziałek, 1 lutego, o godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców powiatu krośnieńskiego. Spotkanie odbędzie się w Dąbiu przy ul. Szerokiej 4. We wtorek, 2 lutego, o 15.00 w Łagowie, sali urzędu gminy poinformujemy o „Trampolinie” mieszkańców powiatu świebodzińskiego. Kolejnego dnia, 3 lutego o godzinie 16.00, zapraszamy natomiast do Nowogrodu Bobrz., gdzie zaplanowaliśmy spotkanie w sali urzędu miejskiego przy ul. Słowackiego 11 dla powiatu zielonogórskiego. A 5 lutego o godz. 13.00 w sali starostwa przy ul. Podgórnej 5 przekażemy informacje zainteresowanym programem mieszkańcom Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego.

Gdzie należy składać wnioski?
W siedzibie Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych przy ul. Zacisze 17 w Zielonej Górze, telefon/faks - 68 452 72 71. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.zlop.org.pl.

Skąd pochodzą pieniądze na mikrodotacje?
Projekt realizowany jest przez ZLOPwe współpracy z samorządami terytorialnymi, z pieniędzy Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.