Mamy są jakieś inne?

Czytaj dalej
Majka Lisińska-Kozioł

Mamy są jakieś inne?

Majka Lisińska-Kozioł

Anna Ługowska-Tabaj i Karolina Bugała-Valim - dwie mamy - wiedzą, że słowa: „dziecko nic nie zmienia” mijają się z rzeczywistością, w którą wpada rodzina, gdy mały człowieczek pojawia się na świecie. Jest z nim fajnie, ale zupełnie inaczej. Dlatego realizują projekt dla mam. Ma im dać wiarę, że mogą się spełniać zawodowo oraz siłę i umiejętności, które poprowadzą je do sukcesu.

Czym jest projekt #macierzyński i co dalej?

Karolina: Prezentem dla mam. Chcemy zdzierać z nich te poplamione kaszką pióra kury domowej, a dodawać… skrzydła: inspiracji, motywacji do realizowania pomysłów nie tylko tych związanych z dzieckiem.

Anna: Nie do końca wierzymy w slogan: „Jestem Mamą, mogę wszystko”. Bo gdy matka rodzi dziecko, wszystko jest inne niż przed macierzyńskim. Zmienia się rozkład dnia, obowiązki, poziom zmęczenia, ilość snu. W jakimś stopniu zmienia się też jej osobowość. Rewizji podlegają zawodowe ambicje i cele. Nie może wszystkiego. Mimo to, bycie mamą to nie jest koniec, ale początek nowej „ja”. Sukces, ten zawodowy - nie przyjdzie rzecz jasna od razu. Życie nie da gotowych recept.

Karolina: Nie ma znaczenia, że mama na ogół nie będzie wyglądać jak bizneswoman. Nie zawsze też zaloguje się na darmowe szkolenie online wyznaczone na dwudziestą: - wtedy mamy na ogół kąpią dzieci. Że nie zna tych wszystkich korporacyjno-biznesowych terminologii i narzędzi, które ponoć dadzą jej krocie, jeśli tylko będzie umiała się nimi posłużyć. Jest przede wszystkim mamą, nie może wszystkiego, ale trochę owszem.

Dowiedz się więcej o projekcie.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Majka Lisińska-Kozioł

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.