Małżeństwo dla Agaty Buzek to nie dzika namiętność, ale bezpieczna przystań

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod
Paweł Gzyl

Małżeństwo dla Agaty Buzek to nie dzika namiętność, ale bezpieczna przystań

Paweł Gzyl

Kiedy miała siedem lat jej życie zawisło na włosku. Rodzice zrobili jednak wszystko, by córka wyzdrowiała - łącznie z publiczną zbiórką pieniędzy. I udało się: Agata wyrosła na mądrą i utalentowaną kobietę, która rozsławia polskie aktorstwo na świecie.

Jest jedną z niewielu tych polskich aktorek, które zaistniały w zachodnim kinie. Na pewno złożyło się na to wiele czynników - niewątpliwy talent dramatyczny, ale też szalenie oryginalna uroda. Dzięki połączeniu tych różnych czynników Agata Buzek zaliczyła niedawno kolejną światową produkcję. Chodzi o film „High Life”, który w Polsce kręciła Claire Denis. Polska aktorka zagrała u boku takich sław, jak Juliette Binoche i Roberta Pattinsona - a film będzie miał swoją premierę za rozpoczynającym się już za trzy tygodnie festiwalu w Cannes.

- Nie jestem zasypywana propozycjami. Ale udaje mi się funkcjonować bez zmuszania się do projektów, do których nie mam przekonania - podsumowuje w Interii.

***

Jest późnym owocem związku Jerzego i Ludgardy Buzków. Przyszła na świat w Pyskowicach na Śląsku, gdy jej mama miała 41 lat, a przyrodni brat, Rafał, był już dorosły. Wszyscy obdarzali ją wielką miłością. Od dzieciństwa była samodzielna, lubiła prowadzić na głos dialogi sama ze sobą. Z rodzicami budowała domki na drzewach, jeździła na wakacje w góry i nad jeziora na kajaki. W czasie podróży samochodem wspólnie śpiewali znane piosenki. Potrafiła się też uprzeć przy swoim - i żądać wyjścia na sanki w... samym środku lata.

Czytaj więcej:

  • "Byłam dzieckiem ze szczęśliwego, pogodnego domu. Zawsze będę wdzięczna rodzicom za to, że nauczyli mnie, że nie ma rzeczy niemożliwych, że zawsze warto próbować"
  • Biografia Agaty Buzek 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.