Malutka Ola Woch potrzebuje operacji serca. Zbiórka pieniędzy trwa. 12 września będzie festyn

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Jarosław Miłkowski

Malutka Ola Woch potrzebuje operacji serca. Zbiórka pieniędzy trwa. 12 września będzie festyn

Jarosław Miłkowski

W sobotę 12 września przed szpitalem przy ul. Dekerta w Gorzowie odbędzie się festyn charytatywny. Cel? Zbiórka pieniędzy na operację 9-miesięcznej Oli, która urodziła się z serduszkiem pośrodku klatki piersiowej.

- Na operację Oli potrzeba zebrać jeszcze 100 tys. zł. Liczy się więc każda złotówka –mówi Ilona Sobczyk. W sobotę 12 września organizuje rodzinny festyn charytatywny na rzecz Oli Woch. To już 9-miesięczna dziewczynka, która ma wadę serca (jest ono pośrodku klatki piersiowej) i wymaga kosztującej 35 tys. euro operacji. Na naszych łamach pisaliśmy o tym już w czerwcu.
Na rzecz Oli zbiórka prowadzona jest od czerwca, ale wciąż nie udało się zebrać pełnej kwoty (na razie zebrano 82 tys. zł).
Sobotni festyn odbędzie się o na placu obok szpitala wojewódzkiego przy ul. Dekerta. Rozpocznie się o 13.00 i potrwa do 17.00.
- Przygotowaliśmy masę atrakcji. Dla dzieci będzie m.in. malowanie twarzy, dmuchany zamek do zjeżdżania, możliwość przejazdu motocyklem. Panie z pewnością zainteresują konsultacje kosmetyczne, a wiele osób dorosłych – konsultacje fizjoterapeutyczne. Będzie też pokaz strażaków czy recital Sebastiana Siudy – wylicza Ilona Sobczyk.

Pierwsza operacja? 14 dni po narodzinach

Ola Woch urodziła się 9 grudnia zeszłego roku. – O tym, że córka urodzi się chora, dowiedziałam się w 31. tygodniu ciąży – mówiła nam Agnieszka Woch, mama dziewczynki. Pierwszą operację Ola przeszła 14 dni po urodzeniu. – Jeśli nie będzie miała skorygowanego serca, to nie będzie mogła się rozwijać – dodaje gorzowianka.
Mała Ola ma też wadę prawej rączki, która również powinna zostać poddana operacji.

- Najpierw trzeba zebrać pieniądze na operację serduszka. Później pieniądze będą potrzebne na dalsze leczenie – mówi I. Sobczyk.

Czytaj również:
Na operację serduszka 6-miesięcznej Oli potrzeba 35 tys. euro. Pomożecie?

ZOBACZ WIDEO: Miał zawał, uratowali go koledzy z pracy w MZK Gorzów Wielkopolski

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.