Aleksandra Suława

Mają fantazję i entuzjazm. Uda im się podbić modowy świat?

Przed nami tydzień wypełniony pokazami, warsztatami i wykładami o modzie Fot. Andrzej Banaś Przed nami tydzień wypełniony pokazami, warsztatami i wykładami o modzie
Aleksandra Suława

Moda. „Są dobre i złe strony” - takiej odpowiedzi udzielają projektanci pytani o to, jak robi się modę pod Wawelem. I choć brzmi to wymijająco, całkiem trafnie oddaje rzeczywistość.

Każdego roku mury Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie opuszcza kilkudziesięciu młodych projektantów. Wbrew pozorom, zapotrzebowanie na ich pracę jest - w stolicy Małopolski i okolicach działa kilka dużych firm jak LPP, Medicine i 4 F, jest więc dla kogo projektować. Gorzej, jeśli chce się tworzyć pod własnym nazwiskiem. - Lubimy krakowski luz, ale zazdrościmy stolicy prężnie działającego środowiska: kontaktów, wydarzeń, czasopism wypożyczających ubrania na sesje, gwiazd, które można ubierać, butików w których można by zaprezentować swoje ubrania - mówi projektant, Piotr Popiołek. - W Krakowie można szyć i projektować, ale jeśli chce się zaistnieć, trzeba myśleć globalnie, wysyłać swoje projekty do innych miast, nie tylko w Polsce.

Czytaj więcej o Cracow Fashion Week.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Aleksandra Suława

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.