Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Ma ponad 350 koni pod maską i pięć metrów długości. Krążownik szos zza oceanu otrzymał drugie życie z rąk pasjonata z Tarnowa

Czytaj dalej
Fot. Paweł Chwał
Paweł Chwał

Ma ponad 350 koni pod maską i pięć metrów długości. Krążownik szos zza oceanu otrzymał drugie życie z rąk pasjonata z Tarnowa

Paweł Chwał

Legendarny chevrolet camaro Z-28 z 1979 roku to prawdziwa perełka w kolekcji Marka Łyszczarza. Tarnowianin jest fanem amerykańskich samochodów, a odnowione przez niego camaro robi prawdziwą furorę nie tylko na zlotach zabytkowych pojazdów. Wystarczy przejażdżka ulicami Tarnowa, by wywołać zazdrosne spojrzenia innych kierowców.

Pan Marek to były budowlaniec. - Przez 30 lat robiłem to, co musiałem. Teraz zdrowie mi już nie pozwala, aby parać się tym zawodem więc robię, to co lubię i co sprawia mi przyjemność. A nie ma dla mnie lepszego zajęcia niż przywracanie życia tym pięknym, amerykańskim samochodom - opowiada .

Przez jego ręce przeszły dotąd m.in. ford mustang’68 cabrio czy kilka pick-upów. Wyszukuje je w Stanach Zjednoczonych i sprowadza do Polski. Niektóre były wręcz w katastrofalnym stanie.

- Przy camaro spędziłem ponad dwa i pół tysiąca godzin, aby go w ogóle doprowadzić do stanu używalności. Auto było kompletnie zdezelowane. Silnik nie pracował, a podwozie miał całkiem skorodowane- wylicza.

Tarnowianina to jednak nie zniechęciło, a wręcz jeszcze bardziej zmobilizowało do działania. - Mam problemy z kręgosłupem, ale jak usiadłem sobie na stołku, to powoli, śrubka za śrubką, nakrętka za nakrętką, przerzuciłem własnymi rękami każdy element tego auta. Jedynym wyjątkiem były roboty lakiernicze, które zleciłem fachowcom w tej dziedzinie - mówi.

Czytaj więcej:

  • Krążownik szos do oszczędnych nie należy. Jak drogi jest w eksploatacji?
  • Pasjonatowi z Tarnowa głowę zaprząta już inny legendarny, amerykański samochód. Jaki?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paweł Chwał

Każdy temat można opisać w ciekawy sposób, trzeba tylko rozmawiać z ludźmi

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tomkrawiec

Skąd ten Pan bierze części zamienne ? Sam mam prawie 30-sto letniego Forda z USA i kupienie czegokolwiek do niego graniczy z cudem a przecież sprzedano ponad 500 tys sztuk tego modelu !

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.