Marek Długopolski

Ludzie Kasprowego na „Świętej Górze”. Bliżej nieba, bliżej siebie

Ludzie Kasprowego na „Świętej Górze”. Bliżej nieba, bliżej siebie Fot. NASZ KASPROWY
Marek Długopolski

- Przyjaciele, nasza „Święta Góra” czeka!. Już dziś uśmiechamy się wiedząc, że znów będziemy razem, bliżej nieba i siebie. Do zobaczenia – tak Karolina Sołowow i Rafał Sonik zapraszają na tradycyjne, dziesiąte już spotkanie na Kasprowym Wierchu. Odbędzie się ono 22 kwietnia.

Bliżej nieba

Jak co roku, w niedzielę na szczyt Kasprowego wejdą lub wjadą wszyscy, którym ta magiczna góra jest nieobojętna, ci, którzy kochają Tatry. To spotkanie otwarte, dla każdego.

- Dzielić się będziemy wspomnieniami, snuć opowieści, ale także modlić się w świątyni bez ścian i sufitu – zaznacza krakowski przedsiębiorca, filantrop, a także zwycięzca Dakaru, rajdu terenowego uważanego za najtrudniejszy na świecie.

Podniebną mszę św. odprawi w tym roku arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Ludzie gór modlić się będą zaś za wszystkich polskich himalaistów, którzy „na drodze do realizacji swojej pasji i marzeń zapłacili najwyższą cenę”. Rozpocznie się o godz. 11.30.

Czy ta msza św. różni się od innych? – Jest ekumeniczna. Spotykają się na niej piechurzy i narciarze, taternicy, ratownicy oraz przewodnicy, pracownicy kolejki, parku narodowego i meteorolodzy, a także Polacy, polonusi i obcokrajowcy, wierzący i niewierzący. Można się modlić, a można milczeć. Nasz kościół jest otwarty dla wszystkich. Nie ma tu ścian ani drzwi – zawsze podkreśla wybitny sportowiec. Gośćmi honorowymi, również tradycyjnie, będą seniorzy – Ludzie Kasprowego. Po mszy św. wszyscy uczestnicy staną do tradycyjnego rodzinnego zdjęcia.

Czytaj więcej i dowiedz się, dlaczego zarówno to miejsce, jak i sama msza są takie wyjątkowe. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Marek Długopolski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.