Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza na Dzień Otwarty. Już 25 maja bezpłatne porady i badania

Czytaj dalej
Patrycja Wacławska

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza na Dzień Otwarty. Już 25 maja bezpłatne porady i badania

Patrycja Wacławska

W sobotę 25 maja w godz. 9–14 Łódzki Wojewódzki Oddział NFZ organizuje Dzień Otwarty. Lekarze, eksperci i pracownicy Funduszu będą czekali na sali obsługi przy ul. Kopcińskiego 56 w Łodzi.

Profilaktyka czerniaka

Dermatolożki dr Katarzyna Kondras z CM im. K. Jonschera oraz dr Ewa Wendrowska z NZOZ Dermicus będą wykonywały badania zmian barwnikowych skóry. Diagnostyka zmian barwnikowych skóry z wykorzystaniem dermatoskopu jest bezbolesna i pozwala wykryć zmiany podejrzane oraz zmiany wymagające pilnego leczenia. Badaniu będzie można poddać się w godz. 10–14.

Dla kobiet

Na specjalnie przygotowanym stoisku wolontariuszki Stowarzyszenia Łódzkiego Klubu Amazonka będą udzielały porad z zakresu profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Podzielą się też praktyczną wiedzą z zakresu wyboru protezy piersi. Opowiedzą o własnych doświadczeniach w leczeniu obrzęków limfatycznych. Amazonki podpowiedzą, jak samodzielnie badać piersi.

Porady diabetologiczne

Doświadczeni edukatorzy z łódzkiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków przybliżą zasady związane z profilaktyką cukrzycy. Będzie możliwość skorzystania z pomiaru poziomu glukozy we krwi oraz z pomiaru ciśnienia tętniczego.
Dietetyk doradzi, co powinno znaleźć się w naszym codziennym menu, byśmy uniknęli zachorowania na cukrzycę oraz jak powinni odżywiać się diabetycy.

Internetowe Konto Pacjenta (IKP)

Podczas Dnia Otwartego będzie można założyć profil zaufany i zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Na IKP każdy może znaleźć dane o swoim leczeniu od 2008 r., udostępnić lekarzowi lub bliskiej osobie informacje o stanie zdrowia oraz historię przepisanych leków. Konto w IKP umożliwia dostęp do e-recept na własnym telefonie.
Profil zaufany przyda się nie tylko do logowana na swoim koncie IKP. Dzięki profilowi zaufanemu można korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych, czyli załatwiać ważne sprawy bez wychodzenia z domu.
Ważne! Aby potwierdzić profil zaufany należy zabrać ze sobą dowód osobisty i telefon komórkowy.

Ponadto 25 maja na sali obsługi będzie można:
– wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która przyda się na wakacjach,
– uzyskać informacje o bezpłatnym leczeniu i leczeniu sanatoryjnym,
– otrzymać próbną tygodniową dietę DASH z serwisu diety.nfz.gov.pl,
– potwierdzić zlecenie na wyroby medyczne.

Patrycja Wacławska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.