Ewa Gorczyca

Leśniczy Nóżka i jego przygody z niedźwiedziami  

Takie widoki leśniczy Kazimierz Nóżka ma niemal na co dzień. Ale ten - dziś chyba najbardziej znany w kraju - leśniczy wcale w młodości o życiu w lesie Fot. Tomasz Jefimow Takie widoki leśniczy Kazimierz Nóżka ma niemal na co dzień. Ale ten - dziś chyba najbardziej znany w kraju - leśniczy wcale w młodości o życiu w lesie nie marzył...

Ewa Gorczyca

Jego spotkaniami z drapieżnikami bieszczadzkich lasów emocjonują się tysiące internautów. Stacje telewizyjne chcą kupować jego filmiki, zawodowi fotografowie zabiegają o to, by podprowadzić ich w miejsce, gdzie - tak jak on - będą mogli stanąć oko w oko z dzikim zwierzem. O kim mowa? O Kazimierzu Nóżce, leśniczym z Polanek w Bieszczadach.

Leśnikiem został nie z własnego wyboru, ale z nakazu ojca, który uznał, że z ośmiu synów to właśnie Kazimierz będzie tym, który musi przejąć rodzinną tradycję.

- Autobusem kursowym Ustrzyki Dolne-Sanok mama zawiozła mnie do Leska, gdzie było technikum leśne, i tam zostawiła na pastwę losu - śmieje się Nóżka. - Miałem 14 lat i to był mój pierwszy wyjazd do miasta - dodaje.

Jak leśniczy Kazimierz Nóżka nawiązał relacje z niedźwiedziami, jak rozpoznaje swoich ulubieńców? Oto niesamowite relacje  

 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Ewa Gorczyca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.