Ewa Gorczyca

Leśniczy Nóżka i jego przygody z niedźwiedziami  

Takie widoki leśniczy Kazimierz Nóżka ma niemal na co dzień. Ale ten - dziś chyba najbardziej znany w kraju - leśniczy wcale w młodości o życiu w lesie Fot. Tomasz Jefimow Takie widoki leśniczy Kazimierz Nóżka ma niemal na co dzień. Ale ten - dziś chyba najbardziej znany w kraju - leśniczy wcale w młodości o życiu w lesie nie marzył...

Ewa Gorczyca

Jego spotkaniami z drapieżnikami bieszczadzkich lasów emocjonują się tysiące internautów. Stacje telewizyjne chcą kupować jego filmiki, zawodowi fotografowie zabiegają o to, by podprowadzić ich w miejsce, gdzie - tak jak on - będą mogli stanąć oko w oko z dzikim zwierzem. O kim mowa? O Kazimierzu Nóżce, leśniczym z Polanek w Bieszczadach.

Leśnikiem został nie z własnego wyboru, ale z nakazu ojca, który uznał, że z ośmiu synów to właśnie Kazimierz będzie tym, który musi przejąć rodzinną tradycję.

- Autobusem kursowym Ustrzyki Dolne-Sanok mama zawiozła mnie do Leska, gdzie było technikum leśne, i tam zostawiła na pastwę losu - śmieje się Nóżka. - Miałem 14 lat i to był mój pierwszy wyjazd do miasta - dodaje.

Jak leśniczy Kazimierz Nóżka nawiązał relacje z niedźwiedziami, jak rozpoznaje swoich ulubieńców? Oto niesamowite relacje  

 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.