Lepiej zdejmij nogę z gazu

Czytaj dalej
Fot. Józef Piasecki
Józef Piasecki

Lepiej zdejmij nogę z gazu

Józef Piasecki

Zmiany w organizacji ruchu, w związku z przebudową ulic Towarowej i Zjednoczenia w Nowej Soli. W pobliżu dworca kolejowego powstanie rondo.

Pan Leszek jest nowosolskim taksówkarzem. Właśnie przygląda się wycince drzew i krzewów w okolicach postoju przy dworcu kolejowym. - Rondo będzie dobrym rozwiązaniem drogowym w tym miejscu Nowej Soli. Nie wiem, jak będzie wyglądało to konkretne rondo, jednak myślę, że projektanci zrobili dobrą robotę i będzie bezpieczniej. Nie wiem dokładnie, w którym miejscu będzie teraz postój taksówek, co mnie szczególnie interesuje. Najprawdopodobniej gdzieś w pobliżu. Tak byłoby przecież najlepiej, zwłaszcza, że niedaleko jest dworzec kolejowy i autobusowy. Przemieszcza się w zwiazku z tym wiele osób – zastanawia się taksówkarz.

W środę otrzymaliśmy od rzecznika nowosolskiego magistratu najnowsze informacje, dotyczące utrudnień drogowych, związanych z rozpoczętą przebudową ulic Towarowej i Zjednoczenia.
Nowa organizacja ruchu w okolicach dworca PKP wygląda nastepująco: wjazd w ul. Towarową od strony ul. Wojska Polskiego jest możliwy z dwóch stron, lecz droga jest zawężona. Nie ma możliwości zaparkowania samochodów przy dworcu PKP. Nie wjedziemy autem w ul. Towarową, od dworca PKP w kierunku ul. Gimnazjalnej. Ta ostatnia staje się ulicą ślepą, dwukierunkową od skrzyżowania z ul. Bankową, w kierunku ul. Towarowej i z powrotem.

Ponadto obowiązuje zakaz parkowania samochodów wzdłuż ul. Gimnazjalnej, na odcinku drogi od ul. Bankowej do ul. Towarowej. Nie można teraz wjechać samochodem w ulicę Towarową, od strony ul. Gimnazjalnej.
Dworzec PKS działa, podczas drugiego etapu przebudowy ulic, bez zmian. - Utrudnienia potrwają przez kilka najbliższych tygodni. Do czasu zakończenia drugiego etapu przebudowy tych ruchliwych ulic – informuje Ewa Batko.

Autobusy przyjeżdzają na plac manewrowy jak zwykle. Jednak w środę autokar prywatnego przewoźnika z Kożuchowa zatrzymał się nieco dalej niż zazwyczaj, co wzbudziło konsternację wśród pasażerów. - Przez te remonty na skrzyżowaniu, trzeba teraz uważać przy wysiadaniu z autobusu, żeby nie zwichnąć sobie nogi. Później na pewno będzie już wygodniej. Będzie chyba nowy dworzec autobusowy - zastanawia się pani Zdzisława z Kożuchowa, ktora przyjechała do siostry.

Józef Piasecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.