Marta Mikołajska

Lepiej nie śpieszyć się z kupnem choinki

To nie Puszcza Bydgoska, tylko punkt sprzedaży choinek na Wyżynach. Króluje w nim Tomasz Prajs Fot. Wojciech Arkuszewicz To nie Puszcza Bydgoska, tylko punkt sprzedaży choinek na Wyżynach. Króluje w nim Tomasz Prajs
Marta Mikołajska

Ceny choinek wahają się od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy od tego, czego szukamy. W ofertach żywych choinek można przebierać - konkurencja rośnie z roku na rok. Sprzedawcy proponują od malutkich cyprysików w doniczkach do wielkich, kilkumetrowych drzew.

Święta coraz bliżej, warto więc zastanowić się już teraz jaka choinka będzie najbardziej odpowiednia dla naszego gospodarstwa domowego. Handlowcy, obok mnóstwa sztucznych iglaków, oferują bardzo szeroką gamę żywych drzewek.

Różne gatunki

W szkółce Nadleśnictwie Bydgoszcz w Białych Błotach drzewka będziemy mogli zakupić już od piątku, 15 grudnia, do 22 grudnia w godz. od 9 do 16 w dni powszednie (ostatniego dnia w godz. od 9 do 13) oraz w godz. 9-13 w sobotę. Pracownicy Nadleśnictwa oferują m.in. świerk pospolity. Jego cena waha się od 24 zł do 305 zł. Do wyboru mamy choinki o wysokości: do 50 cm (24 zł), 60-100 cm (27 zł), 110-150 cm (30 zł), 160-250 cm (46 zł) oraz wy ższe - nawet do 7 metrów. Więcej zapłacimy za świerk serbski, świerk srebrzysty, jodłę. Ich cena to odpowiednio: 30 zł, 32 zł, 36 zł, 50 zł.

Choinki możemy kupić także m.in. w Leroy Merlin. Klienci mają do wyboru jodły kaukaskie. Najtańsze drzewko kosztuje 39,95 zł (wys.: 100-130 cm). Choinka o wysokości 140-175 cm kosztuje około 45 zł. Za jodłę kaukaską o wys. 175 - 220 cm z kolei zapłacimy 99 zł. Oprócz jodły kupić możemy także, m.in., świerk kłujący (od niemal 23 zł do 69 zł) oraz świerk pospolity za niecałe 50 zł (100-150 cm). Drzewko można kupić osobiście lub odebrać w sklepie, zamawiając je na stronie internetowej. Klienci mogą skorzystać także z oferty dostawy do domu, za co zapłacą 19 zł.

  • Jakie rodzaje i ceny choinek są w innych punktach w Bydgoszczy i okolicach?
  • Kiedy najlepiej kupić choinkę?

Przeczytasz w dalszej części artykułu

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.