Lekarz zlekceważył stan dziecka? 13-letni Paweł trafił do szpitala, nie ma z nim kontaktu. Sprawą zajęła się prokuratura

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Wojsa
Bartosz Wojsa

Lekarz zlekceważył stan dziecka? 13-letni Paweł trafił do szpitala, nie ma z nim kontaktu. Sprawą zajęła się prokuratura

Bartosz Wojsa

Prokuratura Rejonowa w Rybniku zleciła przesłuchania świadków w sprawie 13-letniego Pawła Reka z Rybnika, którego zły stan zdrowia miał zlekceważyć lekarz. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala w Katowicach.

- W tym tygodniu zleciłam policjantom pierwsze przesłuchania świadków. Kolejne przesłuchania będziemy prowadzić w sierpniu - mówi prokurator Malwina Pawela-Szendzielorz z Prokuratury Rejonowej w Rybniku.

Chodzi o szokującą sprawę 13-letniego Pawła Reka z Rybnika, którego zły stan zdrowia mieli zlekceważyć lekarze. Karetkę do chłopca wzywano trzy razy, a lekarz miał stwierdzić, że Lucyna Rek, mama 13-latka, to „histeryczka”. W karcie wpisano, że chłopiec „symuluje utratę przytomności”.

Do zdarzenia doszło 12 czerwca w Rybniku. Paweł, wracając z wycieczki szkolnej, źle się poczuł. Zaczął wymiotować krwią, skarżył się na bóle głowy i zawroty. Kiedy jego stan się pogarszał, na numer 112 zadzwonili jego koledzy.

- Dyspozytor odpowiedział im, żeby nie robili sobie żartów i odłożył słuchawkę - mówi Marcin Rek, ojciec chłopca. - Mojego syna zauważyła wtedy sprzątaczka z pobliskiego komisariatu policji. Zadzwoniła drugi raz i dopiero wysłano karetkę - dodaje.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bartosz Wojsa

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.