Labirynt zwany Wyspiański, czyli ile zostało nam z wieszcza

Czytaj dalej
Fot. Joanna Urbaniec / Polska Press
Łukasz Gazur

Labirynt zwany Wyspiański, czyli ile zostało nam z wieszcza

Łukasz Gazur

Spektakl. Teatr w Krakowie im. Juliusza Słowackiego w weekend niepodległościowy - czyli 10 i 11 listopada - proponuje wnikliwe przyglądanie się twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Stanisław Wyspiański w swoim „Studium o Hamlecie” napisał o drodze przez labirynt zwany teatrem. I do tych właśnie słów odwołują się twórcy programu najbliższych wydarzeń artystycznych w Teatrze im. J. Słowackiego. Chodzi o Labirynt zwany Wyspiański. - To rodzaj minifestiwalu, na który złożą się zamówione przez nas formy teatralne - mają one sprawdzić żywotność i aktualność twórczości Wyspiańskiego. Chcemy pokazać, jak rezonuje ona ze współczesnością i o czym dziś może nam opowiadać - mówi Bartosz Szydłowski, kurator programu Teatru im. Słowackiego.

Do tego kilkugodzinnego projektu (10 listopada - od godz. 19.30, 11 listopada - od godz. 18), którego scenerią będzie budynek Małopolskiego Ogrodu Sztuki, zaproszona została szóstka młodych reżyserów. Są w tym gronie zarówno uznane już twórczynie, jak i osoby, które dopiero zaznaczają swoje miejsce w teatralnym obiegu. Zobaczymy różne formaty teatralne - od spektakli po formy taneczne - przygotowane przez: Magdalenę Miklasz, Małgorzatę Warsicką, Ewę Rucińską, Joannę Zdradę, Renatę Piotrowską-Auffret oraz Radosława Stępnia. Każde z nich na swój sposób próbuje sprawdzić, czy myśli i spostrzeżenia artysty dotyczące Krakowa są nadal aktualne.

Czytaj więcej:

  • Fragment dramatyczny „Królowa polskiej Korony” to także jeden z pierwszych tekstów dramatycznych artysty.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Łukasz Gazur

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.