Kukiz’15 czeka na kandydatów na radnych, prezydentów

Czytaj dalej
Fot. Adrian Kuźmiuk
Marta Gawina

Kukiz’15 czeka na kandydatów na radnych, prezydentów

Marta Gawina

Kukiz’15 zaprasza do wyborczej współpracy Solidarność, środowiska wolnościowe, przedstawicieli mniejszości białoruskiej

Nie mówię jeszcze ani tak, ani nie. Wszystko zależy od tego z jakimi ludźmi będziemy rozmawiali w sprawie wyborów, jaki będzie potencjał. Zdaję sobie sprawę, że kandydat na prezydenta Białegostoku musi być lokomotywą - mówi poseł Kukiz’15 Adam Andruszkiewicz. Dodaje, że każde scenariusz jest możliwy, choć absolutnie żadne decyzje jeszcze nie zapadły. - Nie ukrywam, że dobrze odnajduję się w pracy parlamentarnej i wolałbym tam pozostać. Może zgłosi się do nas osoba, która będzie miała potencjał, by ubiegać się o stanowisko prezydenta Białegostoku - dodaje Adam Andruszkiewicz.

Na chętnych Kukiz’15 już czeka. Właśnie uruchomił specjalną platformę internetową: samorządyzkukizem.pl. Może się tu zarejestrować każdy, kto chce wystartować w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Wystarczy wskazać funkcję (radny, wójt, burmistrz, prezydent miasta), którą jest się zainteresowanym. - Jako samorządowiec od trzech lat widzę, że polski samorząd potrzebuje napływu świeżej krwi, ludzi, którzy chcą aktywnie zmieniać te nasze małe ojczyzny, gminy, powiaty - Daniel Purwin, prezes stowarzyszenia Kukiz’15 w województwie podlaskim i radny Grajewa.

- Chcemy zaprosić do współpracy wiele środowiska, ale również poszczególnych obywateli. W naszym klubie nie będzie centralnych decyzji donośnie list wyborczych - dodaje poseł Andruszkiewicz. Dodaje, że o poparcie Kukiz’15 będą mogły również ubiegać się również osoby, które zechcą startować samodzielnie.

- Kandydatów którzy się do nas zgłoszą będzie weryfikował specjalny zespół. Jego koordynatorami w każdym województwie będą lokalni posłowie. W skład zespołu wejdą liderzy różnych środowisk - wyjaśni Adam Andrudzkiewicz. Dodaje, że Kukiz’15 już rozmawia z Solidarnością. Do współpracy zostaną zaproszeni przedstawiciele mniejszości białoruskiej.

Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.