Jolanta Zielazna

Kujawsko-pomorskie starzeje się i wyludnia! Prognozy demografów nie zostawiają wątpliwości

Prognoza na 2030 rok. Mapa po lewej pokazuje dynamikę zmian liczby mieszkańców w gminach. Mapa po prawej - udział seniorów (65 plus) w ogólnej liczbie Fot. źródło: Urząd Statystyczny w Bydgoszczy Prognoza na 2030 rok. Mapa po lewej pokazuje dynamikę zmian liczby mieszkańców w gminach. Mapa po prawej - udział seniorów (65 plus) w ogólnej liczbie mieszkańców
Jolanta Zielazna

Ubędzie nas i mocno się zestarzejemy. W 2030 roku, czyli już za 12 lat, liczba mieszkańców Kujawkso-pomorskiego zmaleje o ponad 3 proc. Będzie za to dużo więcej seniorów.

Ubędzie nas i mocno się zestarzejemy. W 2030 roku, czyli już za 12 lat, liczba mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego zmaleje o ponad 3 proc. Będzie więcej seniorów.

Pokazuje to najnowsza prognoza GUS, przygotowana dla wszystkich gmin. Pierwszy raz taką prognozę GUS zrobił w ubiegłym roku - odniósł ja na poziom gmin i skrócił perspektywę do 2030 roku.

O sytuacji w gminach regionu - w dalszej części artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.