Kto jeszcze podejmie w ostatniej chwili decyzję o starcie w wyborach?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski / Polska Press
Tomasz Wersocki

Kto jeszcze podejmie w ostatniej chwili decyzję o starcie w wyborach?

Tomasz Wersocki

Wczoraj minął ostatni dzień na rejestrację komitetów wyborczych. W Toruniu zgłosiły się trzy. Duże partie polityczne wybrały Warszawę.

- Termin składania zaświadczeń przez komitety wyborcze jest wyznaczony ustawowo. Praktycznie od momentu zarządzenia wyborów samorządowych zaczęły wpływać do nas deklaracje poszczególnych komitetów - mówi Sławomir Michalak, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Toruniu.

Mniej niż cztery lata temu

Rejestracja komitetów wyborczych oznacza dla partii politycznych rozpoczęcie na dobre zbierania podpisów pod listami i prowadzenie agitacji wyborczej. Przypomnijmy, że partie polityczne czy przedstawicielstwa lokalnych komitetów wyborczych wyborców mogły składać niezbędne dokumenty w toruńskiej delegaturze jedynie do godz. 16.15.

Jeszcze wczoraj ogółem zgłosiło się 166 komitetów i organizacji wyborczych w powiecie oraz samym Toruniu, co oznacza spadek w stosunku do liczby zgłoszonych cztery lata temu - wówczas było ich 223.

W Toruniu swój start w nadchodzących wyborach do tutejszej delegatury komisarza wyborczego zgłosiły komitety wyborców - Michała Zaleskiego, Sławomira Mentzena oraz MyToruń. Wszystkie z nich wystawią kandydatów na prezydenta oraz listy do Rad Miasta. Koalicja Obywatelska podobnie jak większość dużych partii nie zarejestrowała się w Toruniu, a wybrała stolicę, ponieważ jak twierdzą jej politycy „takie rozwiązanie jest technicznie i organizacyjnie wygodne”.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Wersocki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.