Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paweł Gzyl

Krzysztof Globisz zamienia swoją chorobę na nowy film

Obok Krzysztofa Globisza zobaczymy w filmie tak znanych aktorów, jak Anna Dymna, Jerzy Trela, Jan Frycz i Kinga Preis Fot. Alicja Rzepa Obok Krzysztofa Globisza zobaczymy w filmie tak znanych aktorów, jak Anna Dymna, Jerzy Trela, Jan Frycz i Kinga Preis
Paweł Gzyl

W Krakowie powstaje fabularny film „Prawdziwe życie aniołów”, który jest inspirowany życiem i chorobą Krzysztofa Globisza. W obsadzie obok tego aktora pojawia się Anna Dymna, Jerzy Trela i Kinga Preis.

„Prawdziwe życie aniołów” opowiada historię Adama, sześćdziesięcioletniego aktora, który przechodzi głęboki kryzys wieku średniego. Jego życie wydaje się szczęśliwe, ale tak naprawdę boryka się z narastającym poczuciem wypalenia i pustki. Udar zaskakuje Adama w wynajętym mieszkaniu, gdy jest sam. Aktor trafia do szpitala dopiero po sześciu godzinach. Choć udaje mu się przeżyć, uszkodzenia mózgu są na tyle rozległe, że lekarze nie dają mu zbyt wielkich nadziei na pełny powrót do zdrowia. Chory musi zmierzyć się z głębokim upośledzeniem ruchowym i uczuciowym. Jedyną osobą, która może mu pomóc, jest jego żona - Agnieszka.

- Pomysł na scenariusz rodził się przez dłuższy czas. Już w poprzednich moich filmach krążyłem wokół tematu, który stał się teraz głównym wątkiem „Prawdziwego życia aniołów” - wyjaśnia nam reżyser Artur „Baron” Więcek. - Łatwo być szczęśliwym, gdy wszystko w życiu nam sprzyja, jesteśmy zdrowi, mamy dobrą pracę i udany związek. A co się stanie, kiedy wszystko to tracimy, dotyka nas choroba, pojawia się groźba śmierci? Jak sobie człowiek radzi w takiej sytuacji? Gdzie wtedy szukać nadziei? Pytania te zamieniły się na konkretny pomysł na film, kiedy zachorował Krzysztof Globisz.

Czytaj więcej:

  • Udział Krzysztofa w tym przedstawieniu był kluczowy dla narodzin „Prawdziwego życia aniołów”, dlaczego?
  • Kiedy zostaną zrealizowane zdjecia?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

świąteczna obniżka o 50%

Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej na pół roku!

99,50 199,00

Wyjątkowa świąteczna okazja! Tylko do 27 grudnia prenumerata cyfrowa na pół roku kosztuje aż o połowę mniej. Skorzystaj i ciesz się pełnym dostępem!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.