Tatiana Biela

Krynica potrzebuje parkingu, ale miasto nie może się dogadać z PKP

- Krynica potrzebuje nowych miejsc parkingowych i to zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających nasze uzdrowisko turystów - mówi Dariusz Reśko, burmistrz Fot. Urząd Miasta Krynica-Zdrój - Krynica potrzebuje nowych miejsc parkingowych i to zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających nasze uzdrowisko turystów - mówi Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju
Tatiana Biela

Jedno z najbardziej znanych w Polsce uzdrowisk ma problem z brakiem miejsc parkingowych. Gmina chciałaby pozyskać dawny plac PKS pod budowę parkingu, ale nie może się porozumieć w tej sprawie z PKP SA, czyli nowym właścicielem terenu.

Nowy parking to szansa na pojawienie się w mieście przynajmniej 200 dodatkowych miejsc postojowych. - Trudno przecenić znaczenie takiej inwestycji w kontekście rozwoju naszego uzdrowiska - mówi Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju. Jak podkreśla, samorząd stara się różnymi sposobami podnieść atrakcyjność Krynicy i przyciągnąć do niej turystów. Brak dostatecznej liczby miejsc parkingowych może odstraszać potencjalnych urlopowiczów.

Turyści i mieszkańcy

Także Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej jest przekonany, że Krynica musi poszerzać ofertę parkingową. - Pierwsze pytanie, jakie zwykle zadają nam turyści odwiedzający nasze miasto, dotyczy możliwości zaparkowania samochodu - tłumaczy.

Zdarza się również, że goście odwiedzający uzdrowisko parkują w niedozwolonych miejscach, ryzykując otrzymanie mandatu o wartości nawet kilkuset złotych. Taka kara, choć oczywiście ma uzasadnienie, może, zdaniem Lisaka, skutecznie zniechęcić potencjalnego kuracjusza do pozostania w kurorcie lub do powtórnej wizyty.

Czytaj więcej i dowiedz się:

  • kiedy PKP miało przekazać działkę na rzecz Krynicy-Zdroju?
  • jakie może być inne rozwiązanie tej spornej kwestii?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tatiana Biela

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.