Kręta droga posła Gawłowskiego do aresztu

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki/Polska Press
Mariusz Parkitny

Kręta droga posła Gawłowskiego do aresztu

Mariusz Parkitny

Kręta droga posła Gawłowskiego do aresztu. Sąd bez złudzeń: prokurator ma mocne dowody na korupcję

Na godzinę przed decyzją o tym, czy Stanisław Gawłowski będzie aresztowany, policjanci dostali polecenie, aby zebrać się przed sądem w większej liczbie. Było więc już wiadomo, jaka decyzja zapadnie.

- Decyzja o wzmocnieniu służb porządkowych była racjonalna. Przed sądem protestowała grupa ludzi, nie było wiadomo jak się zachowają, gdy dowiedzą się o decyzji sądu - mówi osoba znająca kulisy sprawy.

Ale do żadnej awantury nie doszło. Gdy sędzia późnym wieczorem informował o swojej decyzji, przed sądem została już niewielka grupa zwolenników posła. Informację o areszcie przyjęli z niedowierzaniem, ale spokojnie.

Chwilę wcześniej z sali 118 Sądu Rejonowego w Szczecinie wyprowadzono posła Gawłowskiego. Wyraz jego twarzy był mieszaniną szoku i przerażenia.

W niedzielę minie tydzień od kiedy sąd zdecydował, że prominentny polityk Platformy Obywatelskiej powinien trafić do aresztu. Jest podejrzany o pięć przestępstw, w tym trzy korupcyjne. Ale to nie koniec jego kłopotów. Prokuratura rozważa postawienie mu kolejnych. W tle sprawy przedsiębiorcy z Darłowa i Kołobrzegu, Krzysztof B. oraz Bogdan K. Niegdyś bliscy znajomi, jeśli nie przyjaciele posła. Teraz panowie raczej nie pałają do siebie sympatią.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od prawie dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl. Jestem absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy. Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.