Krakowski kompleks biurowy Equal Business Park zmienił właściciela

Czytaj dalej
Fot. Cavatina Holding
DMA

Krakowski kompleks biurowy Equal Business Park zmienił właściciela

DMA

Krakowski Equal Business Park, zrealizowany przez Cavatina Holding, trafił w ręce nowego właściciela. Nabywcą budynków A, B i C, oferujących łącznie blisko 50 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A, jest konsorcjum zarządzane przez Apollo-Rida Poland.

Najwyższej jakości biura dobrze się sprzedają

W ostatnich latach projekty Cavatina Holding realizowane w wiodących miastach Polski wzbudzają niesłabnące zainteresowanie wśród prestiżowych najemców, ale także inwestorów. Szybkie tempo komercjalizacji, wysoka jakość architektury i doskonała lokalizacja obiektów to wyróżniki projektów, które przyciągają nowych właścicieli.

- Ogromne zainteresowanie kompleksem Equal Business Park, jak i powierzchniami będącego w budowie budynku D, to dla nas powód do dumy. Equal Business Park to nasz flagowy projekt w Krakowie, który spotkał się z doskonałym przyjęciem lokalnej społeczności, najemców i inwestorów.

Cavatina z końcem 2019 roku uruchomiła 5 nowych projektów mixed-use, które w najbliższych latach dostarczą na polski rynek biurowy ponad 235 000 mkw. nowoczesnej powierzchni – podkreśla Daniel Draga, członek Zarządu Cavatina Holding.

Apollo-Rida Poland inwestuje w Krakowie

Nowym właścicielem kompleksu w Krakowie jest konsorcjum zarządzane przez Apollo-Rida Poland Sp. z o.o., która jest obecna na polskim rynku nieruchomości komercyjnych od początku lat 90-tych. Firma powstała z inspiracji Davida Mitznera, ikony i pioniera rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i realizuje projekty deweloperskie i inwestycyjne w zakresie nieruchomości biurowych, magazynowych i handlowych.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że Equal Business Park powiększył portfel naszych inwestycji w Polsce. To jeden z najbardziej atrakcyjnych obiektów biurowych w Krakowie, doskonale położony i charakteryzujący się doskonałą jakością powierzchni, terenów wspólnych i kompleksową ofertą usług dla użytkowników.

Zawarcie tej transakcji, mimo wymagających okoliczności, dowodzi jak istotne dla naszej grupy są inwestycje w Polsce i pokazuje, że Equal Business Park jest wyjątkową możliwością inwestycyjną – mówi Rafał Nowicki, prezes Zarządu, Apollo-Rida Poland.

Equal Business Park - wyjątkowy kompleks biurowy

Equal Business Park to inwestycja składająca się z zespołu czterech budynków biurowych klasy A. Znajduje się na krakowskim Podgórzu przy ulicy Wielickiej. Oprócz dostępu do komfortowej powierzchni biurowej, użytkownicy budynków codziennie mogą korzystać z licznych usług: kantyny, księgarni, przedszkola, salonu kosmetycznego, kawiarni, sklepu oraz stref zieleni wzbogaconych małą architekturą i sztuką.

W trakcie realizacji jest obecnie 4 etap inwestycji, który dostarczy ponad 11 380 mkw. Łącznie Equal Business Park to około 60 641 mkw. powierzchni biurowo-usługowej.

Equal Business Park na siedzibę swojego biura wybrały renomowane firmy takie jak m.in.: Integer (InPost), QVC, Kimberly Clark, Aptiv, Equiniti, Kingfisher, Delphi Technologies, Regus czy Krakowskie Zakłady Automatyki.

W 2016 roku budynek B kompleksu Equal Business Park, został uhonorowany tytułem Najlepszego Obiektu Biurowego w stolicy Małopolski w plebiscycie Atut Krakowa zorganizowanym przez Urząd Miasta. Dwa lata później ten sam obiekt uzyskał wyróżnienie za projekt architektoniczny w konkursie Property Design Awards 2018.

W transakcji sprzedającemu doradzały firmy CBRE i kancelaria prawna Dentons a kupującemu firmy JLL i kancelaria Penteris.
- Sprzedaż kompleksu Equal Business Park potwierdza, że Cavatina Holding jest obecnie jednym z najbardziej znaczących deweloperów w Polsce, który doskonale przygotowuje aktywa na potrzeby wymagających inwestorów instytucjonalnych pod kątem długości i jakości umów najmu jak również jakości dostarczanych budynków. Transakcja i jej skala pokazują też niesłabnące zainteresowanie inwestorów Polską i inwestycjami w polskich miastach regionalnych – zaznacza Przemysław Łachmaniuk, Director - Investment Properties, CBRE.

DMA

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.