Kraków. Dyrektor Barbara Bulanowska straci stołek. Szpital Uniwersytecki bez szefa

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś
Iwona Krzywda

Kraków. Dyrektor Barbara Bulanowska straci stołek. Szpital Uniwersytecki bez szefa

Iwona Krzywda

Po trzech latach kierowania najważniejszą regionalną lecznicą Barbara Bulanowska przestanie pełnić funkcję dyrektora. Na jej odwołanie ze stanowiska wczoraj zgodziła się rada społeczna szpitala niezadowolona z jej pracy

Pozbawienie dyrektor Barbary Bulanowskiej funkcji szefa najważniejszej regionalnej lecznicy to efekt decyzji władz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, do którego należy placówka.

O zmianę na tym stanowisku zabiegał prorektor UJ prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki. – Prorektor zwrócił się do rady społecznej szpitala z wnioskiem o odwołanie dyrektor Bulanow­skiej, a rada wyraziła na to zgodę – informuje Adrian Ochalik, rzecznik prasowy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Formalnie dyrektor Bula­nowska swojego stanowiska jeszcze nie straciła, bo od wczoraj przebywa na zwolnieniu lekarskim. Kiedy wróci z „chorobowego” do swoich obowiązków, na jej biurku będzie już czekało gotowe wypowiedzenie. Razem z nią pracę może stracić większość jej zastępców.

Pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego odwołaniem swojej szefowej są mocno zaskoczeni i decyzji rady społecznej wolą nie komentować.

Powodów, które zdecydowały o zakończeniu współpracy z dyrektor Bulanowską, nie chcą zdradzać także przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nieoficjalnie mówi się, że na jej zwolnienie miała wpływ m.in. trudna sytuacja finansowa szpitala, który nadal zmaga się z wielomilionowym zadłużeniem oraz konflikty wewnętrzne z załogą.

Czytaj więcej:

  • Co zarzuca się dyrektor Bulanowskiej?
  • Z czym musiała się zmierzyć po przejęciu gabinetu przy ul. Kopernika?
  • Na czym polegał konflikt pomiędzy władzami uczelni i dyrektor Bula­nowską?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Iwona Krzywda

Do redakcji Dziennika Polskiego dołączyłam w sierpniu 2015 r. Zajmuję się głównie ogólnopolskimi i lokalnymi tematami związanymi z systemem ochrony zdrowia oraz szkolnictwem wyższym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.