Kościan: W przedszkolu za 6 mln zł nie będzie przeciągów

Czytaj dalej
Fot. Malwina Korzeniewska
Malwina Korzeniewska

Kościan: W przedszkolu za 6 mln zł nie będzie przeciągów

Malwina Korzeniewska

Nowe Przedszkole Samorządowe w Kościanie powstaje na os. Konstytucji. Jest budowane w standardzie pasywnym, czyli minimalnego zapotrzebowania na energię. Co to oznacza?

Nowe kościańskie przedszkole, jak mówią specjaliści z zespołu projektowego Stowarzyszenia Wielkopolski Dom Pasywny, jest wyjątkowe pod każdym względem. Ma zastosowaną izolację termiczną fundamentów, wentylację mechaniczną, izolację grzewczo-chłodzącą. Już niebawem pojawią się energooszczędne okna i drzwi. Cały obiekt będzie miał minimalne zapotrzebowanie na energię cieplną w zakresie ogrzewania i chłodzenia.

- Te rozwiązania stosowane są na całym świecie, jednak w Polsce są jeszcze rzadkością. Tutaj będzie maksymalny komfort dla przedszkolaków, nauczycieli, wszystkich pracowników obsługi. Cała konstrukcja jest tworzona z myślą o środowisku naturalnym. Tutaj będzie zerowe oddziaływanie na środowisko związane ze zużywaną energią. Kolejnym atutem jest równomierna temperatura powietrza, brak przeciągów. Zastosowano grubą warstwę izolacji i panele akustyczne, które wygłuszą budynek - mówi Bartosz Królczyk, prezes stowarzyszenia. Została zainstalowana też winda, a przejścia są dostosowane do osób niepełnosprawnych. Przygotowana została szatnia dla 150 dzieci.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Malwina Korzeniewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.