Koronawirus. Przedszkolaki na przymusowej zdalnej nauce to spory problem

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Urszula Sobol

Koronawirus. Przedszkolaki na przymusowej zdalnej nauce to spory problem

Urszula Sobol

Nauczanie zdalne w przedszkolu jest dużym wyzwaniem. Nauczyciele codziennie przekazują rodzicom propozycje wykonywania prac, zabaw i eksperymentów. Rodzice sami decydują, czy z nich skorzystają, czy nie. Jedni i drudzy nie widzą sensu w codziennym łączeniu się przez internet. Nie wszyscy mają takie możliwości, zwłaszcza gdy w domu jest kilkoro dzieci.

Od ponad roku walczymy z pandemią koronawirusa. Teraz nawet przedszkolaki kontynuują naukę zdalną. Wyjątkiem są dzieci, których rodzice pracują w zawodach związanych z walką z pandemią.

- W naszym przedszkolu cały czas funkcjonuje jedna grupa przedszkolna, w której są dzieci policjantów, wojskowych, pielęgniarek i lekarzy

- opowiada Magdalena Pająk, nauczycielka w Przedszkolu Publicznym nr 12 w Rzeszowie.

Wszyscy mieli nadzieję, że w ubiegłym tygodniu zakończą się przynajmniej częściowo rygory związane z pandemią. Niestety.

- Obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia - oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski. - W przyszłym tygodniu będziemy podejmować dalsze decyzje.

Te informacje spotykają się z dużą falą krytyki ze strony rodziców, którzy muszą pozostać w domu z najmłodszymi dziećmi.

- Córka ma 5 lat i nie mogę zostawić jej samej w domu. To wszystko trwa już zbyt długo. W pracy patrzą już coraz mniej przychylnie na to, że kolejny tydzień będę siedziała w domu - opowiada Magdalena z Rzeszowa. - Do tego dochodzi jeszcze zdalne nauczanie. Mam trójkę dzieci: córka jest w szóstej klasie, syn w czwartej i najmłodszy przedszkolak ma 5 lat. W domu są tylko dwa komputery, z których korzystają starsze dzieci. Najmłodszy nie może połączyć się ze swoją grupą przedszkolną. Widać, że brakuje mu rówieśników. Na szczęście mamy wyrozumiałe panie, które każdemu rodzicowi wysyłają propozycję zabaw i ciekawych eksperymentów.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Urszula Sobol

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.