Koronawirus atakuje ludzi, ale odbija się też na gospodarce. W najtrudniejszej sytuacji są branże turystyczna, transportowa i eventowa

Czytaj dalej
Edyta Hanszke

Koronawirus atakuje ludzi, ale odbija się też na gospodarce. W najtrudniejszej sytuacji są branże turystyczna, transportowa i eventowa

Edyta Hanszke

Branża rozrywkowa, transport i turystyka już odczuwają skutki rozlewającej się po Europie i Polsce epidemii. Przedsiębiorcy apelują o pomoc. Rząd ma przedstawić propozycje.

W związku z decyzją władz Niemiec o zamknięciu granic z Austrią, Szwajcarią i Francją, od 16 marca czasowo zawieszamy realizację linii do i z Austrii, Szwajcarii i Francji Południowej - podała w niedzielę popołudniu opolska spółka Sindbad. - Linia do/z Paryża będzie realizowana trasą przez Belgię.

Przewoźnik ograniczył też od 15 marca wyjazdy na terenie Polski w związku z „dramatyczną sytuacją na przejściach granicznych - zamknięcie granic spowodowało gigantyczne kolejki i wydłużenie czasu odpraw od godziny do być może nawet kilkunastu godzin.” Wcześniej Sindbad zawiesił kursy do Włoch.

W związku z „zamrożeniem” lotów imprezy turystyczne anuluje też Itaka, zachęcając klientów do wyboru późniejszych terminów, nawet „bez zmiany ceny, jeśli różnica wyniesie do 10 proc. wartości anulowanej imprezy” - czytamy na stronie www.

Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, ocenia, że właśnie firmy z branży transportowej, turystycznej, ale też rozrywkowej najbardziej odczuwają pierwsze skutki epidemii koronawirusa i związanych z tym wprowadzonych obostrzeń.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Edyta Hanszke

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.