Kopalnia Soli „Wieliczka” kusi krakowian wspaniałymi podziemiami i atrakcyjnymi cenami biletów. Tańsze zwiedzanie Trasy Turystycznej

Czytaj dalej
Fot. Rafał Stachurski
Marek Długopolski

Kopalnia Soli „Wieliczka” kusi krakowian wspaniałymi podziemiami i atrakcyjnymi cenami biletów. Tańsze zwiedzanie Trasy Turystycznej

Marek Długopolski

Świat niezwykłych skarbów, który kryje się w Kopalni Soli „Wieliczka”, znowu można odkrywać. Trasa Turystyczna kusi nie tylko imponującymi komorami, podziemnymi słonymi jeziorami, cudownej urody kaplicami, czy niespotykanymi nigdzie indziej narzędziami, ale także atrakcyjnymi cenami biletów.

Promocyjne wejściówki przygotowano dla mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków. Można je rezerwować od 4 do 31 maja. Koszt biletu dla jednej osoby wynosi 33 zł, zaś dla czteroosobowej rodziny – 100 zł. Warto się pospieszyć, bo takich wejściówek jest tylko 5 tysięcy.

- Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce to dobry pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Warto wybrać się do podziemi, w których odpoczniemy od codzienności, zobaczymy tak niezwykłe miejsca jak kaplica św. Kingi i rozruszamy się po lockdownie – mówi Paweł Nowak, prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” SA.

Dlaczego na promocję mogą liczyć tylko krakowianie? – W lutym na promocyjne zwiedzanie zaprosiliśmy wieliczan, teraz czas na krakowian, którzy są wszak naszymi sąsiadami. Kraków i kopalnia nie tylko leżą blisko siebie, ale dzielą również historię - dodaje.

Zwiedzanie Kopalni Soli "Wieliczka" w ścisłym reżimie sanitarnym

Czy zwiedzanie podziemi jest w tej chwili bezpieczne?

- Wizyta w naszej kopalni to nie tylko wspaniałe wrażenia i niezapomniane widoki, ale również bezpieczeństwo – podkreśla Damian Konieczny, dyrektor wykonawczy Kopalni Soli „Wieliczka” SA.

I wyjaśnia: – Zwiedzanie odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym. Każda osoba wchodząca na teren kopalni musi poddać się badaniu temperatury. Konieczne są maseczki. W wielu miejscach – tak pod ziemią jak i na powierzchni - znajdują się dozowniki z płynem dezynfekującym. Dzięki wysokim standardom sanitarnym Trasą Turystyczną można wędrować bez obaw i w pełni nacieszyć się tym niepowtarzalnym spacerem wśród soli.

Jak zdobyć promocyjny bilet na Trasę Turystyczną?

Trzeba być mieszkańcem Gminy Miejskiej Kraków – to podstawowy warunek. Aby wziąć udział w tej akcji, czyli zdobyć bilet w świat podziemnych cudów, należy wysłać zgłoszenie na adres: [email protected] (będą przyjmowane do 31 maja, o ile wcześniej wejściówki się nie wyczerpią).

- W mailu trzeba napisać, którym rodzajem bilety jesteśmy zainteresowani: pojedynczym czy rodzinnym oraz zaproponować dogodny dla siebie termin zwiedzania. Pracownik kopalni odpisze na wiadomość najpóźniej do trzech dni roboczych. W korespondencji zwrotnej znajdziemy szczegółowe informacje dotyczące udziału w akcji „Zwiedzanie Trasy Turystycznej w Kopalni Soli „Wieliczka” dla Mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków w promocyjnej cenie” - informuje Monika Szczepa z Kopalni Soli „Wieliczka”

Gdy dopełnimy wszystkich formalności nie pozostanie nam już nic innego jak tylko czekać na wyznaczony termin. Gdy nadejdzie ten dzień trzeba będzie przyjechać do Wieliczki i kupić promocyjny bilet w kasie znajdującej się w pobliżu szybu Daniłowicza (ul. Daniłowicza 10). W tym momencie trzeba przedstawić dane, na które dokonano rezerwacji oraz potwierdzenie, że jest się mieszkańcem Gminy Miejskiej Kraków. Może to być dokument potwierdzający zameldowanie, potwierdzenie rozliczenia podatku, ważna Karta Krakowska, Krakowska Karta Miejska, Krakowska Karta Rodzinna, Małopolska Karta Aglomeracyjna, legitymacja studencka lub oświadczenie o zamieszkaniu na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Należy też pamiętać, by zakupu biletu dokonać najpóźniej 30 minut przed planowanym zwiedzaniem.

Kopalnia przypomina jeszcze, że jedna osoba może nabyć jeden bilet promocyjny za 33 zł lub jeden bilet rodzinny za 100 zł. - Bilet rodzinny przysługuje 2 osobom dorosłym oraz 2 dzieci w wieku od 4 do 16 lat. W ramach promocji wstęp bezpłatny przysługuje dzieciom, które nie ukończyły 4 roku życia – wyjaśnia Monika Szczepa. - Wejściówki muszą zostać wykorzystane w dniu ich zakupu i o zarezerwowanej godzinie. Zwiedzanie w ramach akcji potrwa do 30 czerwca.

Wielicka tężnia solankowa zaprasza od 15 maja

Gdy już dogłębnie poznamy magiczny świat komór i korytarzy oraz niesamowitych kryształów, może skusimy się również na inhalacje naziemne. Wielicka tężnia solankowa, znajdująca się w pobliżu szybu Daniłowicza, otworzy swoje podwoje już 15 maja.

– Mikroklimat tężni sprzyja wyciszeniu, a także działa dobroczynnie na układ oddechowy. W poszukiwaniu wypoczynku po ograniczeniach ostatniego lockdownu naprawdę warto zajrzeć do tężni Kopalni Soli „Wieliczka” i naładować baterie pozytywną energią – zachęca Tomasz Broniowski, dyrektor Biura Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” SA. - Spacer po tężni to znakomity relaks!

Marek Długopolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.