Jakub Nowak

Koncert na otwarcie nowosolskiego domu kultury

Grzegorz Turnau i Dorota Miśkiewicz wystąpią 28 lutego. Grzegorz Turnau i Dorota Miśkiewicz wystąpią 28 lutego.
Jakub Nowak

28 lutego, koncertem Grzegorza Turnaua oraz Doroty Miśkiewicz, nastąpi oficjalne otwarcie dla mieszkańców Nowosolskiego Domu Kultury.

Nowosolski Dom Kultury, po ponad półtora roku wielkiej przebudowy, w końcu w pełni otwiera się dla mieszkańców. Po pierwszych, tzw. „rozruchowych”, koncertach, przyszedł czas na ostateczne otwarcie tego miejsca dla nowosolan, na regularne koncerty, projekcje filmowe, teatralne czy oficjalne rozpoczęcie działań w poszczególnych pracowniach i sekcjach tematycznych.

Wielkie otwarcie wymaga oczywiście wielkich nazwisk. I tak, już niedzielę, 28 lutego, na deskach pięknie odnowionego NDK będziemy mogli zobaczyć więc (i usłyszeć!) Grzegorza Turnaua oraz Dorotę Miśkiewicz. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że właśnie mija 10 lat od pierwszego, muzycznego spotkania wspomnianych artystów. Z tej okazji przygotowali specjalny koncert, którego wysłuchać będziemy mogli właśnie w Nowej Soli. Jak się dowiedzieliśmy, zaprezentowany program będzie czymś w rodzaju „the best of” z ich wspólnej twórczości, całość wzbogacona zostanie ponadto o kilka piosenek z najnowszej płyty Grzegorza Turnaua „7 widoków w drodze do Krakowa”, na której pojawiła się także Dorota Miśkiewicz.

Jak zaznacza nam dyrektor Nowosolskiego Domu Kultury, Krzysztof Piotrowiak, pracownicy naszej największej kulturalnej instytucji w mieście powoli „wprowadzają” się też już do kolejnych pomieszczeń. - Niedługo przyjdzie także czas na otwarcie kina - opowiada, uchylając też małego rąbka tajemnicy. - Mogę zdradzić, że już niemal do końca roku zaplanowaliśmy tzw. „bajkowe niedziele”, czyli bajki teatralne dla dzieci - opowiada.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.