Tomasz Mikulicz

Komunikacja miejska w Białymstoku. Trzy spółki przez kolejne 10 lat. Radni za umowami. PiS także

Komunikacja miejska w Białymstoku. Trzy spółki przez kolejne 10 lat. Radni za umowami. PiS także Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Większościowe PiS cztery lata temu szło do wyborów z hasłem łączenia spółek komunikacyjnych. Teraz zgodziło się na podpisanie przez miasto umów... z trzema spółkami.

Brak zgody oznaczałby likwidację trzech spółek. A tym samym miejsc pracy. Miasto musiałoby też ogłosić przetarg. Mógłby go wygrać np. przewoźnik komercyjny - straszył na ostatniej sesji wiceprezydent Zbigniew Nikitorowicz.

Radni PiS mieli zagwozdkę. By podjąć decyzję poprosili o przerwę i długo nie wracali z narady. To właśnie ten klub szedł do wyborów w poprzedniej kampanii z hasłem łączenia spółek. A na sesji prezydent poprosił radę o zgodę na podpisanie z trzema spółkami umów na 10 lat. Mało tego, jeśli radni nie wyraziliby zgody do 30 listopada komunikacji miejskiej groziłaby likwidacja.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.