Sławomir Bromboszcz

Kompleks sportowy powstanie w miejscu boiskowego „bubla”

Tak ma wyglądać kryte lodowisko przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie. W lecie ma służyć jako kort tenisowy. Przy budynku powstaną boiska do gry w piłkę Tak ma wyglądać kryte lodowisko przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie. W lecie ma służyć jako kort tenisowy. Przy budynku powstaną boiska do gry w piłkę nożna, koszykówkę i siatkówkę
Sławomir Bromboszcz

Budowa krytego lodowiska przy ul. Wyszyńskiej w Chrzanowie ma ruszyć w 2018 r. W planach jest także rozbudowa hali sportowej przy pobliskiej szkole podstawowej.

Boisko piłkarskie ze sztuczną murawą przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie oddano do użytku w 2008 r. Był to jeden z pierwszych obiektów tego typu w Małopolsce zachodniej. Wykonawcy mieli wówczas niewielką wiedzę na temat ich budowy. W efekcie okazał się „bublem”.

- Po obfitych opadach deszczu murawa zamienia się w basen - mówi Krzysztof Zubik, prezes Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Chrzanowie.

Firma „Kaszub” z Kiełpina w nieodpowiedni sposób wykonała podbudowę boiska, dlatego drenaż, mimo poprawek , nie działa prawidłowo. Boisko to już w przyszłym roku ma zniknąć, a w jego miejsce powstanie nowoczesny kompleks sportowy.

Czytaj więcej i dowiedz się, jak będzie wyglądał nowy kompleks oraz jakie będą koszty inwestycji. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Sławomir Bromboszcz

Dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz portalu gazetakrakowska.pl. Redaktor Dziennika Polskiego, tygodnika "Małopolska zachodnia" oraz serwisu chrzanow.naszemiasto.pl. Pasjonat ekonomii, literatury oraz muzyki. Propagator turystyki rowerowej oraz pieszej. Z wykształcenia ekonomista.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.