Robert Gąsiorek

Koło grobów naszych bliskich urządzają pijackie schadzki

Helena Ropek była świadkiem, jak grupka osób spożywała alkohol na jednym z grobowców Fot. Robert Gąsiorek Helena Ropek była świadkiem, jak grupka osób spożywała alkohol na jednym z grobowców
Robert Gąsiorek

Prawdziwym utrapieniem dla mieszkańców Brzeska stały się osoby spożywające alkohol na zabytkowym cmentarzu parafialnym w centrum miasta. Pijackie imprezy odbywają się nawet w biały dzień, a ich uczestnicy zostawiają po sobie potłuczone szkło i zabrudzone nagrobki.

Helena Ropek często odwiedza groby swoich bliskich na brzeskim cmentarzu. Pewnego dnia przecierała oczy ze zdumienia, gdy zobaczyła na jednym z nagrobków biesiadujące towarzystwo.

- Dwóch mężczyzn i jedna kobieta pili sobie alkohol w biały dzień jak gdyby nigdy nic. Jak mnie zobaczyli, pochowali się gdzieś między nagrobkami - przyznaje mieszkanka Brzeska.

Za nic mają święte miejsce

Zabytkowy cmentarz parafialny znajduje się w samym centrum Brzeska, pomiędzy ul. Kościuszki a ul. Ogrodową. Na nekropolii liczącej ponad 200 lat spoczywa wiele zasłużonych dla miasta i regionu osób. Ich nagrobki stają się jednak ostatnio miejscem pijackich schadzek.

- W ogóle się nie krępują i za dnia przesiadują w tym miejscu i piją alkohol. Co gorsze, później z grobów znikają kwiatki czy nawet wkłady do zniczy - oburza się pani Jadwiga.

- To się w głowie nie mieści, żeby do czegoś takiego dochodziło. Ci ludzie za nic mają to święte miejsce - mówi zdenerwowany pan Witold, który regularnie odwiedza na cmentarzu grób swojego wujka.

Czytaj więcej i dowiedz się, co robią z problemem władze cmentarza, oraz jak poradziły sobie z podobnym problemem władze Tarnowa. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Robert Gąsiorek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.