Bogumił Storch

Kocierz Rychwałdzki. Strażakom spalił się dom. Ludzie ruszyli im z pomocą

Budynek nie nadaje się do zamieszkania. Jeszcze nie wiadomo, czy nie trzeba go będzie zburzyć Fot. OSP Roczyny Budynek nie nadaje się do zamieszkania. Jeszcze nie wiadomo, czy nie trzeba go będzie zburzyć
Bogumił Storch

Strażackie małżeństwo po pożarze zostało bez dachu nad głową. A wraz z nimi ich dzieci i rodzice. Całe życie pomagali innym, a teraz sami potrzebują pomocy. Muszą zebrać przynajmniej 100 tys. zł, by odbudować swój dom.

Pogorzelcy przyznają, że 8 kwietnia, o godz. 15 , gdy dom stanął w płomieniach, ich świat się zawalił. Stracili wiarę, że może jeszcze być dobrze, ale teraz, dzięki wsparciu ludzi, powoli dochodzą do siebie.

Gaszenie pożaru drewnianego domu przy ul. Beskidzkiej w Kocierzu Rychwałdzkim (gm. Łękawica), w górskim rejonie przełęczy Kocierskiej, było sporym wyzwaniem dla strażaków.

W akcji uczestniczyło 10 jednostek straży pożarnej, głównie ochotników z okolicznych OSP. Jak się okazało, przez nieporozumienie, pomoc nadciągnęła z aż dwóch województw. Chociaż teren ten należy do powiatu żywieckiego w województwie śląskim, to na miejsce wezwano też strażaków z powiatu wadowickiego, w tym z Roczyn (gmina Andrychów).

Brak wody, błędny adres

Wszystko przez solidne zamieszanie. - Zostaliśmy wezwani do pożaru budynku mieszkalnego w Targanicach. A jak się okazało, pożar miał miejsce z drugiej strony góry, a to już miejscowość Kocierz Rychwałdzki . Nawet jak zorientowaliśmy się, że to nie nasz teren, jechaliśmy, bo sytuacja była bardzo poważna - relacjonuje Zenon Rajda, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej z Roczyn.

Czytaj więcej:

  • Sześcioosobowa rodzina, małżeństwo z dwójką dzieci oraz schorowani, starsi rodzice, stracili dom i dobytek całego życia.
  • Ty też możesz pomóc

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bogumił Storch

Reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.