Norbert Kowalski

"Kobieta mafii" stanie przed sądem. Katarzyna Ch. wyłudziła ponad 160 tys. zł i szantażowała sąsiadów?

"Kobieta mafii" stanie przed sądem. Katarzyna Ch. wyłudziła ponad 160 tys. zł i szantażowała sąsiadów? Fot. Paweł Relikowski
Norbert Kowalski

Katarzyna Ch. miała wyłudzić ponad 160 tys. zł szantażując Małgorzatę G., że odbierze jej 10-letnią córkę i zawiezie do burdelu w Niemczech. Jej proces rusza we wtorek 26 lutego, w sądzie rejonowym w Rawiczu. Tymczasem w marcu przed sądem ponownie stanie sama Małgorzata G., która razem ze swoim synem, próbowała zabić 10-letnią dziewczynkę.

Do tragicznych wydarzeń doszło w styczniu 2018 roku w Rawiczu. Wtedy to 50-letnia Małgorzata G. oraz jej 27-letni syn Tomasz G. usiłowali zabić swoją 10-letnią córkę i siostrę Olgę. Tłem tych wydarzeń był konflikt z ich sąsiadką 47-letnią Katarzyną Ch.

Czytaj też: Odszkodowania za hałas na Ławicy: Trybunał Konstytucyjny jedno, a Senat swoje. Drugiej szansy dla mieszkańców nie będzie?

– Katarzyna Ch. twierdziła, że jej syn trafił do więzienia z powodu donosu jednego z synów Małgorzaty G. – opowiada prokurator Michał Smętkowski, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej. 47-latka miała szantażować rodzinę G. domagając się od nich kolejnych pieniędzy. Jak twierdzi Małgorzata G., w przeciwnym razie miała porwać Olgę i wywieźć ją do burdelu w Niemczech. Łącznie rodzina G., dzięki zaciąganym kredytom, miała przekazać swojej sąsiadce ponad 160 tys. zł.

W końcu, po kolejnej z odwiedzin i gróźb Katarzyny Ch., rodzina postanowiła, że najlepszym rozwiązaniem będzie zabójstwo 10-letniej Olgi oraz popełnienie samobójstwa.

W dalszej części artykułu dowiesz się, co skłoniło rodzinę do radykalnego zachwania i kim jest Katarzyna Ch.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Norbert Kowalski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.